Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyiért vásároltatok be kb...

Mennyiért vásároltatok be kb a babának?

Figyelt kérdés
Minden ami a babaváráshoz kell,a kis ruhácskáktól kezdve a babakocsin keresztül a fürdetőig.
2011. okt. 17. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó. Attól függ mik az igények. Pl nézd meg netről miket szeretnél, és írd össze az árakat. Nekem vagy 200.000-be benne volt. Pedig a babakocsi csak 40.000 volt. De a kombiágy is ennyi.
2011. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szinte mindent használtan,jó állapotban vettünk.Sokat kaptunk is.Így kb. 50.000ft.
2011. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyan 200-300ezer ft-ot költöttünk a kisfiúnkra míg nem született meg,

Kiságyat kaptuk,minden mást vettünk.

2011. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindent írtam egy füzetbe, az árakat is.

A bababútor, babakocsi, hordozó, mózes, bekötőtalp, az összes ruha, kád, kádállvány, ágyneműk, pihenőszék, tisztálkodáshoz, ápoláshoz minden, cumisüvegek, sterilizáló, mellfejő, kisolló, babafésű szóval minden 400-500 ezer Ft volt.

A bababútor 120.000 Ft volt, a babakocsi a hordozóval, mózessel, autós bekötőtalppal volt 150.000 Ft


Persze biztos, hogy jóval olcsóbban is meg lehet "úszni" de úgy voltunk vele, hogy egy újszülöttnek legyen minden új, tiszta.

Légzésfigyelőt, pelenkavödröt és hasonlókat nem vettünk csak ami feltétlenül szükségesnek tartottunk.

2011. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdemes listázni, és az igényeket meghatározni, biztosra tudni, hogy kaptok-e valamit.

pl. szeretnétek-e légzésfigyelőt, milyen babakocsi lenne a legpraktikusabb stb.

Nekünk kb. 250-70 ezer között volt, ebben benne voltak a nagy (babakocsi, bútorok, matrac) és a kicsi dolgok is. Én is írogattam egy füzetbe, érdemes volt szülés után végignézni, hogy a sok kis apróság milyen nagy kerek összegre rúgott a végén.

2011. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt vettem, amire úgy éreztem, feltétlenül szükség volt. De csakis új dolgokat vásároltunk.

Kiságy matraccal - 22000Ft

Babakocsi (jól téliesíthető, Graco márkájú, újszülöttkortól használható, ajándék babahordozóval) - 35000Ft

Babaruhák - 25000Ft (leginkább a Tescoban vásároltunk, általában akcióban (pl: egyet fizet, kettőt kap).

Kiságyba ágynemű, pléd, kiegészítők, néhány játék - 10000Ft

Kád, kozmetikumok, 2 csomag pelus kezdésnek - 10000Ft.


Meg még egyéb kis apróságok, ugyanúgy krömcsipesz, babafésű, kisebb kiadások. 110000-120000 körül minden.

2011. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Babakocsit, hordozót + egy csomó ruhát kaptunk, a kiságyat a párom csinálta(csak faanyagot vettünk) még így is mindennel együtt kb. 100 000 ft.
2011. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kombi kiságy és 3 funkciós babakocsi 100000.-ft.

Nagy bevásárlás Pesten egy olcsó bababoltban:fürdetőkád+állvány+biztonsági fürdető,,kókuszmatrac,2 csomag 4 db-os ágynemű,baldachintartóvas,kókuszpólya,rendes pólya,lábzsákká alakítható overall,szoptatós melltartó,eldobhatós bugyi,meleg takaró,pelenkázólap,100db pelenka 2-5kg-ig,sapik 4db.,zoknik 3pár,hajkefe,kisolló,lázmérő,textil pelus 10 db,kifogó egy tetra egy kapucnis,orrszi-porszi,

AVENT-es szoptatási kezdőszett: kézi mellszívó+5cumisüveg,5cumival 3dbujszülött 2db 0-6hoig,játszócumik 3db,sterilizáló,mosható melltartó betét(30000.ft). Összesen fizettünk 118000ft-ot.

Itt a lakóhelyünkön is van egy bababolt ott 30000et hagytunk,a Tescoban vettük meg a ruhák nagy részét(bodyk,rugik,zoknik,sapi,kocsikabát,overáll)vékonytakaró,vizhömérő,kiskanalak,popsitörlők,pelenka,mosópor,öblítő,meg rendeltem egy kiskabátot internetről,bababörzén vettünk szopipárnát.Összesen 300000.ft-ból megvettünk mindent újonnan.Játékokat nem vettünk mert kaptunk innen-onnan.

Már csak a gyógyszertári dolgok vannak ha megszületik.


34hkm

2011. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Sokat segítettetek!
2011. okt. 18. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:

elso baba: 300 ezer (semmit sem kaptunk)


ebbol kb 50 ezernyit eladtam


masodik baba: 30 ezer (plussz babakocsi, amit elloptak :()

2011. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!