Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt megtehetik? Most kerültem...

Ezt megtehetik? Most kerültem gyesre, és kiakartam venni az összegyűlt szabijaimat / TBnél tanácsolták/ és a munkahely nem adja ki, csak majd ha közös megegyezéssel felmondok. És ha munkába akarok állni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tehetik meg, a gyes folyósítása alatt is védett vagy, utána is kötelező foglalkoztatni néhány hónapig, erre törvény van és ezt ők is tudják:) Nyugodtan emlegesd csak a munkaügyi bíróságot és semmiképpen ne írj alá közös megegyezést akármivel is zsarolnak. Ezek után úgysem akarnának majd sokáig foglalkoztatni, tehát felesleges a jópofizás, ők zsarolnak te meg óvatosan fenyegetőzz!
2009. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor GYED-ről GYES-re kerültél.

Ezestben a munkahelyen folyamatosan fizetés nélküli szabadságon vagy jogilag.

Valóban így nem kell kiadniuk a fizetett szabadságaidat.

Akkor kell kiadniuk, ha visszamész dolgozni, akkor a felgyülemlett szabikat egyben ki kell adniuk, de annak lejárta után munkába kell állnod. Te munkába akarsz állni? Szerintem nem. Akkor fizetés nélküli szabadságon vagy.

Ha majd VALÓBAN vissza akarsz menni dolgozni ( gyerek 3 éves korában gondolom), akkor előbb kiadják a felgyülemlett szabadságokat, aztán indul az 1 hónap védettség és UTÁNA kirúghat, ha kar. Te közös megegyezésbe ne egyezz bele!! Semmiképp!!

2009. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsónak: igen,mostkerültem gyesre.Azért szeretném a szabikat kivenni,mert lesz még egy baba és a TBnél mondták hogy érdemesebb kivennem,mert akkor majd máshogy számolják el a táppénzt.Tehát kivenném a szabikat és ahogy lejár,egyből táppénzre mennék.Csak nem adják ki a szabikat!

2009. szept. 18. 09:38
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam sem adnák ki a szabikat GYED és GYES között, mert engem helyettesít valaki, és azzal magyarázták, hogy ha én kiveszem a szabijaimat, akkor az azt jelenti, hogy visszamegyek dolgozni, és így a helyettesítőmet el kéne küldeniük... Azt meg nem akarják...

2009. szept. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Akor nálad más a szitu és igazad van, csak nem megfelelően jártál el. Tehát:

Közlöd a munkahelyen, hogy visszajössz dolgozni. Most rögtön visszajössz. Holnaptól. (hivatalosan előre kell szólnod valamennyivel, de ez most szerintem tök mindegy...). Lemondasz a fizetés nélküli szabadságról, amin eddig voltál. Ezt közöld hivatalosan a mukahellyel.

Ekkor a munka törvénykönyve értelmében azonnal kötelesek kiadni az eddig felgyülemlett szabadságokat. Ezalól nincs kibúvó. Ha nem adják ki, akkor nyomtasd ki a netről a törvényt és tedd az orruk elé. És fenyegesd meg őket munkaügyi perrel.

Ha kiadták a szabadságodat (ők úgy tudják, hogy te munkába fogsz állni), akkor a szabadság utolsó napjaiban pedig szólsz nekik, hogy bocsánat, hát terhes lettem, holnaptól táppénzen vagyok, mégse jövök dolgozni.

Ez ellen nem tehetnek semmit.

Ha bővebben leírod a szitut, akkor könnyebb ám tanácsokat adni...

Esetleg jó lett volna, ha leírod, hogy a munkahelyen tudnak-e a terhességedről, satöbbi.

Fontos, hogy legyél hiteles, te dolgozni akarsz. Ha tudják, hogy terhes vgay, az se számít, te terhesen is dolgozni akarsz.

2009. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratula a 2. babához.

Amennyiben bejelented, hogy te x naptól újra munkába szeretnél állni, kötelesek visszavenni. Ezt azzal kezded, hogy a fizetésnélküli szabidat, amit a GYED alatt vettél igénybe megszakítod. Aztán kiszámoltatod, hogy mennyi szabi jár neked, azt kiveszed (kötelesek kiadni, mivel újra aktív állományú dolgozó leszel így). Aztán bejelented a terhesség tényét.

DE: arra vigyázz, hogy GYES mellett ha táppénzre mész, csak annyi napot lehetsz táppénzen, ahány napot ténylegesen dolgoztál. Ebbe a szabi is beleszámít. Tehát add át a párodnak a GYEST, még a szabi ideje alatt. Ezzel egyidőben kb. közölheted a terhességet. Ki nem rúghatnak.

2009. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Sokat segítettetek!Mindenhol azt írták hogy ki kell adniuk a szabikat.

Hétfőn még megyek ügyvédhez is!Majd megírom hogy mi lett!

És köszönöm a gratulációt :) !

2009. szept. 19. 10:31
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma voltam az ügyvédnél.Azt mondta a szabit csak akkor vehetem ki ha lemondok a gyesről,szabi alatt 30napig védett vagyok.Utána nem mehetek el tápra,mert csak annyit lehetek tápon,amennyit ténylegesen dolgoztam.Eléggé elkeseredtem,ezért elmentem mégegyszer a TB-be.

Ott azt mondták hogy úgy kell eljárnom,ahogy Ti is irtátok,és mivel folyamatosan biztosítva vagyok táppénzre is mehetek.

2009. szept. 21. 15:10
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, jó, hogy írtad, mit mondtak a TB-nél, mert már kezdem volna azon gondolkozni, hogy remélem, ezért pénzt nem adtál az ügyvédnek és hogy anyukája vajon hogy lehet!!! Miért kellene lemondanod a gyes-ről? Ez mekkora hülyeség!!!

Viszont fontos dolog: ha jól értem, visszamész dolgozni, majd táppénz. Ha a gyes-t neked folyósítják, akkor akármennyi is a fizetésed, a gyes lesz a táppénz alapja, azaz a 25.000-nek a 60 %-át kapnád táppénznek! Megoldás: valaki más (férj, anyukád, anyósod) igényelje a gyest onnantól, hogy te visszamentél dolgozni. Az a személy, aki gyes-t kap, ne legyen táppénzen, ha lehet (mert piszok kevés lesz a táppénze). Az ideális, ha van egy nyugdíjas nagyszülő és ő igényli és egyszerűen átadja nektek, mikor megkapta. De nálunk pl. a férjem sose megy táppénzre, ilyen helyzetben ő igényelte addig, amíg meg nem szültem. Onnantól pedig már nem jár az első babára a gyes.


Szóval a gyesről nem kell lemondani, de ha lehet, akkor ne te kapjad a táppénz miatt.

2009. szept. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A férjem veszi át a gyest.Csak amig szabin leszek,addig maradok gyesen,mert akkor nem tudnak kirúgni,és így a mostani bérem lesz a táppénzem alapja.

Nem fizettem az ügyvédnek,ingyenes volt :)Nincs nekem plusz pénzem ilyen dolgokra.

A nagyszülők sajnos nem nyugdíjasok,mert már a nyugdíjkorhatárt is jól megemelték.A parlamentebe én is eltudnék üldögélni akár 80évesen is,ha megélnem :)

2009. szept. 22. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!