Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második gyermeket váro anyukák...

Második gyermeket váro anyukák! Mennyi idosen és milyen intenzitással éreztétek meg a 2. babát? Mit éreztetek pontosan?

Figyelt kérdés
A 14.hét végén járok,teljesen para vagyok.Legalább 2 hete biztos voltam,hogy érzem a babám,nem belmozgas volt!Pár napja meg alig azt is lehet,bekepzelem.Meg vagyok fazva,faj mindenem,ez lehet ok?Félek!Elsö gyermekemet is elég korán megéreztem.Mit éreztetek és milyen erosen?Milyen gyakran?Próbálok pozitív maradni,de már azon gondolkoztam,elmegyek UH-ra,hogy megnyugodjak..
2011. okt. 21. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is kb. 14 hetesen éreztem először /első babánál 18.hét/, szerintem ez még ilyenkor nem rendszeres, márcsak azért sem, mert még túl pici hozzá, hogy mindig érezd, ha majd nagyobb lesz, akkor kell erre figyelni. Nyugodj meg! 16 hetes kismami
2011. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt tanácsolom, ha aggódsz inkább menj el akár az ügyeletre is. Senki nem fog őrültnek nézni, mert félted a kisbabádat. Én kb 12 hetesen éreztem kaparászás szerűt aztán pont a 14. hét betöltésével már határozottan a rúgásokat is. A milyen gyakranra nem emlékszem. Nekem is vannak olyan félelmeim ami az első babánál fel sem merült bennem. Tehát szerintem azzal teszed magadnak és a babádnak is a legjobbat, ha ma szépen elmész vizsgálatra. Úgyis csak ezen tudsz gondolkodni, idegeskedni ami mint tudjuk nem tesz tót a babának. Viszont azt is javasolnám ha megtehetitek vegyetek egy dopplert (10000 Ft körül van). Én az első babámnál vettem és ha bármi kétségem volt azonnal kaptam is elő és nagy megnyugvást adott amikor hallottam a lányom szívverését. Most a fiamnál is nagyon hasznos! Nyugodj meg és menj el orvoshoz!

Remélem minden rendben lesz!

Egy gyönyörű 2 éves kislány és egy majdnem 28 hetes magzat anyukája

2011. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nálam is hasonló volt, nagyon korán, 11-12. hét körül éreztem a babámat, utána legközelebb csak a 16. hét körül,mert nem tudtam a másik gyermekem miatt egyszerűen egy percre sem magamra figyelni.

ha megnyugtat inkább menj el uh-ra. én azért nem aggódtam,mert a dokimhoz kéthetente jártam és mindig csinált uh-t is.

2011. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Korábban éreztem meg a második babámat, pukkanások, kicsi piszkálódások voltak már a 12. héten. Ez tartott kb. 1-2 hétig napi szinten, aztán 1-2 hétig szinte semmit nem éreztem. Akkor én is idegesebb voltam, de szerencsére semmi gond nem lett belőle. Most vagyok a 24. hétben, és a kicsi egyre izgágább. :)

Amúgy az első babámat a 18. héten éreztem először mozogni.

2011. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Kicsit megnyugtat,hogy eltérőek :-) nekem sincs idom mindig figyelgetni,nagyon aktív a nagy.Azt mondogatom magamnak miért lenne baj..?Remélem nincs is!Ha nincs változás,hétfon megyek dokihoz..

Boldog babavarast és jó egészséget Nektek!

2011. okt. 21. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
13 hetesen es egeszen lent, kozepen a szemeremdombom mogott befele valami kicsit csiklandozo matatast. Nem tudom ezt megfogalmazni. Valami olyasmi volt, amint amikor a nagyobb magzat nem mozog, csak nagyon gyengen mocorog, szinte alig eszreveheto. Eloszor en nem gondoltam, hogy ez mar baba, de minden nap ereztem utana altalaban estenkent, vagy ejszaka, ha volt idom egy helyben lenni es folyamatosan erosodott.
2011. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak jelentem,hogy tegnap este akkora party volt a pocakomban :))) érezte a szombat estét a csajszikam :)
2011. okt. 23. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!