Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottátok? Szülésnél derült...

Hallottátok? Szülésnél derült ki az ikerterhesség!

Figyelt kérdés

Ma olvastam:

Anyuka rendszeresen járt terhesgondozásra, az összes kötelező uh-n kívül 3X volt 4D-s uh-n és SEHOL nem vették észre azt, hogy 2 baba van a pocakban.

A szülésnél derült ki, hogy az első babát követi az ikertesó!


Nekem ez felfoghatatlan.

Nem hallották a dupla szívhangot?

Nem volt emelkedett az AFP?


Szerintetek?


2011. okt. 23. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm is így 'járt'. Bár annyi különbséggel, hogy ott a 7. hónapban vették észre az ikerterhességet. Minden lelete normális volt. 4D uh-ra nem ment.
2011. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez tényleg érdekes, főleg, hogy 4D-n is volt. :) Kiváncsi lennék, hogy végül hogyan reagáltak erre, amikor megszületett a két picúr. :)
2011. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
olyanról hallottam hogy takarásban volt az egyik, de hogy csak a szülésnél derült ki, olyat még nem. hol olvastad ezt?
2011. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
De akkor egyszerre is vert a szívük, hogy nem derült ki, hogy két picúr volt? Kíváncsi lennék mit mondtak a hölgyet vizsgáló orvosok amikor visszament a 2 babával, hogy picit elszámolták magukat!?
2011. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez hol történt, Magyarországon?
2011. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

:)

Hát én anyukám is majdnem így járt, de ő 38évvel ezelőtt, amikor még UH sem volt. Végül nálunk a 9.hónap elején lett nyilvánvaló, hogy ketten vagyun- miután anyunak előírtak egy hasi röntgent. :)

2011. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 13+1 hetes vagyok és bár én tudtam, de nemrég nem volt ott a dokim és más UH-ott, és nem vette észre. Pedig hallgattuk a szívhangot meg minden. Beszélt az egyik babáról és már kész is volt. Kérdem, hogy és mi van a másik babával? Erre rám förmedt, hogy milyen másik honnan szedem.

Az az igazság, hogy annyira egyet keresnek, hogy a másik eszükbe sem jut. FUTÓSZALAGON mennek a kismamák, nem körültekintőek, ha nem fizetsz...Ez a szomorú helyzet Mo-on.

2011. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Valamelyik külföldi híroldalon olvastam, nem itthon történt.


Nekem olyan furcsa.

Arról nem szólt a cikk, hogy a szülők mit mondtak, de gondolom volt nagy meglepődés :O


Én azt sem tudom mit mondanék hirtelen.

Örülnék, hogy minden rendben van a picikkel de nagyon pipa lennék a terhesgondozást végzőkre.


Erre azért lélekben igen csak fel kell készülni...szerintem.


Nem mindegy, hogy egy babát vársz és kettőt kapsz, még ha örül is az ember belül biztosan egy csomó aggodalom felmerül

2011. okt. 24. 10:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Na igen, és nem is csak lélekben kell rá készülni hanem anyagilag is. Hihetetlen szinte, hogy ilyen a mai világban előfordul
2011. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Erdekes egyebkent.

Nem tudom, hogy mit csinaltak, mert en mondjuk Angliaban jartam terhesgondozasra ketszer is, ott csak 2 uh van, de az egyik a 12. heten, a masodik a 20. heten es mindket babaval az volt az elso dolog, hogy megneztek hany baba van. Sot, mar amikor terhesgondozasra jelentkeztem, akkor is kerdezte a haziorvos, hogy van-e nagyobb esely ikrekre csalad, vagy hormonkezeles miatt, mert ha van, akkor hamarabb kell menni uh-ra, mar a 8. heten es nem varunk 12. hetig.

AFP mondjuk ott nincs es szerintem mashol sem igazan Magyarorszagon kivul, mert elavult vizsgalatnak tartjak, kombinalt teszt, vagy negyes teszt van down-kor szuresre.

De dopleres szivhanghallgatas szinten van kulfoldon is es (legalabbis Angliaban) azt tenyleg komolyan vettek.

Ugyhogy nagyon furcsa ez.


Probaltam keresni a cikket gyorsan, de hirtelen csak egy netes kozvelemenykutatast talaltam.

A 283 valaszolobol 4 jelolte be, hogy a szuloszoban derult ki az ikerterhesseg, ketten irtak, hogy a 3. trimeszterben, 31-en, hogy a masodik trimeszterben, a tobbieknek mar az elsoben.

De a negy is durva.

Es a kerdest feltevo is azert kerdezte meg, mert egy baratjanak a szulon szoban jottek meglepi ikrek.

De itt van:

[link]

2011. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!