Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok....

24 hetes terhes vagyok. Körülbelül 3 hete állapították meg nálam, hogy megrövidült cervix ujjbegynyi külső méhszáj középállásban. Pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
Az orvos nem nagyon magyarázta, hogy pontosan mit is jelent azt mondta csak fekvés fekvés fekvés és magne b6. Másik orvos azt mondta nem kell vele foglalkozni. Van valakinek ilyen jellegű tapasztalat és tudna tanácsot adni? Én már kétségbe vagyok esve hogy baja lesz a babámnak!
2009. máj. 4. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baj. Ez azt jelenti, hogy elkezdett nyílni a méhszáj, de ha betartod az utasításokat ez a folyamat megállítható, de már vissza nem fordítható. Most egy ideig sokat kell feküdnöd és később is vissza kell venned a tempóból. Semmi cipekedés! És Magne B6, az előírt adagban.

Nekem a 20. héttől volt ilyen és kihúztam végig.

2009. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez 24 hetesen semmiképp sem jelent jót, de azért pánikolni sem kell! Tartsd be az orvos utasításait, mert ha ilyen hamar nem tart megfelelően a méhszáj, akkor az koraszüléshez vezethet. De ha pihensz, gigamega adag magnéziumot szedsz ( és ezalatt a 3X1 BÉRES félét értem, és nem a másikat, mert az sz..t se ér) akkor valószínűleg nem lesz gond. És nem "kíbic" vagyok, 25 hetesen nekem sajna külső és belső méhszáj is kinyílt, a doki elérte a fejét szinte. Most mégis 33 hetet töltöttem tegnap, mert odafigyelek, hogy ne keményedjen a hasam ( a keményedés ugyanis valójában méhösszehúzódás, ami tágíthatja a méhszájat) és amennyit csak lehet, pihenek. Méhszáj pedig ugyanolyan, sőt, javult a konzisztenciája ( már nincs felpuhulva) Nem lesz gond, ne félj, de vedd komolyan a tested figyelmeztetését!
2009. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
SZIA, ÉN MOST TÖLTÖM A 22. HETET, KB 3 HETE MONDTA A DOKI, HOGY A MÉHSZÁJAM KÖZÉPRE HÚZÓDOTT ÉS PIHENJEK NAGYON SOKAT + MAGNÉZIUM. BE IS TARTOM, SZERENCSÉRE A MÉHSZÁJAM MÉG MINDIG OK (C3000). EMIATT NAGYON ODA KELL FIGYELNEM, NE EMELGESSEK, SOKAT PIHENJEK (FŐLEG FEKVE). PRÓBÁLOK KIALAKÍTANI EGY NAPIRENDET ÉS FIGYELEK A TESTEM JELZÉSEIRE. NAGYON BÍZOM ABBAN, HOGY NEM KEZD EL KORÁN KINYÍLNI V. MEGRÖVIDÜLNI A MÉHSZÁJAM.
2009. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat. Igyekszem én is minnél kevesebbet mozogni!
2009. máj. 5. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!