Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek tgyásra? Jelenleg...

Menjek tgyásra? Jelenleg jeans clubnál vagyok állományba (felszámolás alatt) táppénzen vagyok 1 hónapja és november végén fogok szülni

Figyelt kérdés
Maradjak táppénzen vagy menjek tgyásra? Ill hogy miből számolják a gyedemet ha idén június 19 ig gyesen voltam előtte pedig gyedet kaptam
2011. okt. 25. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem keresel többet, mint br. 183eFt, akkor minél előbb (szülés előtt 28 nappal) igényeld a tgyást.


A gyednél van egy kis bibi, ha jól értem, június 20-tól szabidat töltöd és/vagy melózol. Ha így van, akkor nincs 180 bérezett napod, de nem azért mert táppénzt/tgyást/gyedet kaptál, hanem a gyes miatt, így a gyedet a minimálbérből fogják számolni.

(Eső után köpönyeg: ha a gyes után egyből táppénzre mentél volna, akkor a régi gyeded alapja lett volna az új gyeded alapja.)

2011. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
gyes után szeptember 26ig fizetett szabin voltam
2011. okt. 25. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor bibi van.

Az idei évedből számolnak gyedet. Mivel itt nincs 180 bérezett nap (a szabi csak 98 napra jött ki), ezért megnézik, hogy miért nincs. Mivel azonban neked a gyes több (169 nap), mint a táppénz+tgyás (97 nap), ezért nem alkalmazható rád az ún. előnyszabály, így a minimálbérből fogják számolni a gyeded.

2011. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!