Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kecskeméten szülők? Mit kell...

Kecskeméten szülők? Mit kell majd vinni?

Figyelt kérdés

A babának adnak pl. ruhát vagy vinnem kell?

Ill. a kórházi csomagról kérdeznék! Hány nagyobb bugyit vigyek? Normál betét nem elég, mindenképpen Tena kell?

köszi


2011. okt. 25. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Miután a barátnőm ott szült, sikítva menekültem másik kórházba. Hogy miért?

1. Gátmetszés kötelező, ha kell, ha nem.

2. Nem viselhetsz bugyit, betétet a szobában, így figyelik a vérzésedet. Csak a látogatás alatt veheted fel, ami erősen korlátozva van. Ilyet sehol máshol nem hallottam.

3. Csak kórházi hálóing lehet rajtad, az a megkötős fajta.

4. Látogató nem mehet be a szobába, a babát csak kb 20 másodpercre mutatják meg a látogatóknak, ezt naponta kétszer kötött időben.

5. Több ágyasak a szülőszobák, ha zsufi van, apa nem mehet be. De ahhoz. hogy egyáltalán esélye legyen bemenni, fizetős tanfolyam kell, és ki kell fizetni a védőruha árát is.

6. Kevés a baba-mama férőhely. A sima szobában éjszaka nem viszik ki a babát szopni, de simán megetetik tápszerrel.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

A babának csak hazamenős cucc kell.

Neked persze kell bugyi, betét a látogatásra (érdemes Tenát, vagy más erősebb betétet venni).

Evőeszköz, tisztálkodószer, papucs, törölköző.

2011. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hú hát én mást hallottam! Igaz, én fizetős alapítványi szobába leszek, apa,ha nagyon akar akár be is költözhet!:) A dokim szerint a babát akkor hozzák,amikor kérem.

Bár tudom,hogy nem a kórházak netovábbja, de mivel ott van az orvos, akinél szülni szeretnék, nincs sok választásom. Azt a 2-3 napot csak kibírjuk valahogy.

A szülés felkészítés nem fizetős, nem tudom miért fizetett a barátnőd. Illetve lehet fizetős, van egy szülésznő, aki magánorvosok rendelőjében tart felkészítést, de lehet sztk-s alapon is menni, csak akkor kétszer kell menni, nem egyszer, de szerintem ezt még ki lehet bírni!

De akkor a bébinek nem kell ruha!

Köszi még egyszer!

2011. okt. 25. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Három hónapja egy másik ismerősöm szült ott, és akkor fizetős volt és egy alkalom. Nem magánrendelésen, hanem benn a kórházban az uh szoba várójában tartották.

Az alapítványi szobáról nem tudok semmit, de a helyedben még egyszer rákérdeznék a részletekre, ne érjen meglepetés. Könnyebb azért úgy kibírni azt a 2-3 napot, ha tudod, milyen lesz:)

Könnyű szülést!

2011. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szívesen olvasnék énis a kórházról, mondjuk én eddig többnyire jókat hallottam. Énis úgy tudom, hogy van ingyenes felkészítő, és állítólag jó is!
2011. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még mindig első vagyok.

Kérdezzetek utána ennek az előkészítőnek, amúgy a szülőszobát kell felhíni. Én csak azt tudom mondani, amit nekem meséltek.

A teljes történethez hozzátartozik az is, hogy én is jártam ott. 2009 júliusi a lányom, vele ott kezdtem a terhesgondozást. Akkor még tényleg nem volt fizetős az előkészítő sem, és 3 alkalom volt, szigorúan apa munkaidejében. Végigültük a férjemmel, bár nem értettük, hogy a 4. gyereknél mi szükség van rá (az első 3 Pesten született, csak elköltöztünk). Hát én nem voltam elájulva az egésztől. A szülésről nem sok szó esett, inkább a babaápolásról, gyereknevelésről! szólt a fáma. A 3. alkalommal volt szülőszoba látogatás, hát onnan már fenékkel jöttem ki. Pedig a bugyis dologról nem is beszéltek. Időközben az is kiderült, hogy amire addig az orvosom bőszen bólogatott, hogy persze, hogy úgy lesz, egyszer csak lehetetlenné vált, pl. a gátmetszés elkerülése, amikor engem egyiknél sem kellett vágni. Végül már ott tartott, hogy programozott császárt csinál. 2 hét alatt kellett Pesten dokit kerítenem, és végül ott szültem. Az 5. baba előtt szült ott a barátnőm, akkor tudtam meg a többi részletet, és akkor menekültem vissza Pestre már a terhesség elejétől.

Lehet, hogy nekem túl magasak az elvárásaim, mert a Máv kórházban, később az Istvánban minden nagyon klassz volt.

2011. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Én 2 hónapja szültem Kecskeméten, és meg voltam elégedve majdnem mindennel. A babának adnak ruhát, azt nem kell vinned. Nálunk a szobában (császáros) mindenkinek elég volt a normál always betét méretű. Annak ellenére szerintem vigyél pár nagyobbat is a biztonság kedvéért, de maximum vetetsz valamelyik családtaggal, ha kevés lenne. Kb. 6-8 bugyit vittem, plusz eldobhatót is 5 db-ot.
2011. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!