Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt másnak is 12-es a vércukr...

Volt másnak is 12-es a vércukra terhelés után?

Figyelt kérdés
Mit kellett tenni, mit javasolt az orvos/védőnő?
2011. okt. 25. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hogyhogy mit je kell teni??

ez nagyon magas, egyből dietetikushoz kell fordulnod, negem 7,9 -el oda küldtek automatikusan.

Ez nem iagzán tűrne halasztást, 12 az már magas.

2011. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem ma jött meg az eredmény... és a dokimmal beszéltem...ő annyit mondott, hogy szigorú diéta (szénhidrátmentes) és 2 hét múlva újra csinálják!
2011. okt. 25. 12:46
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah! ha a kérdésből nem lenne egész világos, az érdekelne, hogy mit szabad enni ilyenkor, mit nem, hányszori étkezés stb. Persze azt tudom, hogy cukor, édesség, tésztafélék, péksütemény,liszt,rizs, krumpli kilőve. De pl. mi a helyzet a tejjel, gyümölccsel, mert hát ezekben is van cukor. Holnap megyek a védőnőhöz, de már ma sem szeretnék olyat enni, amit nem lehet.
2011. okt. 25. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem túl jó ötlet, hogy a védőnőhöz mész amikor ennyire rossz a cukor értéked, dietetikust kéne megkérned, hogy segítsen. Nekem 8,6 volt a cukorterhelés után és azóta hetente kell vérvételre mennem, de nem cukorterhelésesre, hanem azt nézik, hogy 25 gr szénhidrátos reggeli elfogyasztása után milyen a cukrom. A dietetikustól kaptam egy listát, hogy miket ehetek. Az a lényeg, hogy egy nap 135 g szénhidrátot így kell beosztani: reggeli 25 g, tízórai 25 g, ebéd 50 g vacsi 25 g, utóvacsi 15 g. (de lehet, hogy Neked kevesebb szénhidrátot lehet a 12-es cukorterheléses érték miatt).

Leírok pár dolgot a listából amit kaptam:

Reggeli vagy vacsira:

- 1/2 pohár 100 ml 1,5%-os tej, 1 szelet pulykasonka, 1 kis szelet rozskenyér, 1 db zöldpaprika

- 1 csésze tea mest.édesítővel, 1 szelet csirkemell sonka, 1 szelet graham kenyér, 1 db. paradicsom

- 1 db korpás zsemle, 1 csésze tea mest.édesítővel, 1 szelet sajt, margarin, 1 db paradicsom

tízórai:

- 20 gr borjúmájas, 1 db kifli, 1 db paradicsom

- 1 pohár 200ml 1,5%-os tej, 7 db korpovit


ebéd:

- 1 adag gombaleves, roston sült csirkemell, piritott burgonya (20 dkg burgonyából)

- köményleves 3dl, zöldbabfőzelék, sertéspörkölt, diab. ízes piskóta 1 szelet.

- rakott savanyú káposzta 3 dkg rizzsel, 1 1/2 szelet félbarna kenyér

utóvacsi:

- 1 db kockasajt, 3 db abonett, kígyóubi

- 5 db korpovit, 1 dl tej

- 1/2 kifli 2 db kockasajt

- 2 db extrudált kenyér, fél alma


Ez most csak egy kis ízelítő volt hosszabb a lista. Szerintem keress fel egy dietetikust, aki személyre szabottan a 12-es értékedhez összeállít Neked egy saját listát.

2011. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Most azonnal cserélj nőgyógyászt, mert totál nem ért semmihez! Ezt nagyon komolyan írom!

A 12-es cukor már egy súlyos állapot, nem csak terhességi csökkent cukortolerancia, hanem terhességi cukorbetegség! Nem akarlak ijesztegetni, hogy kezeletlenül milyen károkat okozhat.

A lényeg, hogy haladéktalanul kérj beutalót a terhességi diabetológiára, akár a háziorvostól is és még ma keresd fel őket, legkésőbb holnap.

Be fogják állítani a diétádat, ami speciális, segítség nélkül nem megy. Ezenkívül még elvégeznek egy pár vizsgálatot.

Hetente kell menni kontrollra, ahol mindig néznek vizeletet és reggeli elfogyasztása utáni cukrot. Ez a diéta mellett nem mehet 7 fölé! Ha fölé megy, akkor inzulint írnak fel.


Nagyon fontos, hogy beállítsák a cukrodat, mert akkor nem lesz semmi baj.

Felháborít a nőgyógyászod tudatlansága nagyon komolyan!


36 hetes cukros kismami

2011. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Szia. Nekem 10.4 lett az érték, és két hét szigorú diéta után befektettek egy profilra, ahol a kórházi étkezés mellett naponta 7-szer mértek vércukrot.

Ez 3 napig tartott, majd 160-as diétára "lettem ítélve". Sokat olvasgattam én is a neten, és kezdésnek nem rossz amit tudsz.

A gyümölcsökkel az a helyzet, hogy leginkább az alma amit ehetsz, 1-et és inkább délután, a tejtermékeket is csak délelőtt 10 után, mert nagyon gyorsan megemelik a szintet. Graham kenyér, vagy zsömle az mértékkel, Ebédre "átlátszó" levesek, tehát nem rántással készítettek, zöldséggel, húsival, tészta nélkül. Édesítős tea, vagy sok ásványvíz, és fontos a napi legalább 5X étkezés.

A védőnő és a dietetikus részletes felvilágosítást kell hogy adjon, mikor mennyit és mit ehetsz.

Ha betartod, nem lesz gond, nekem ez a negyedik terhességem, és eddig semmi gond vele. Kitartást, és könnyű szülést.

2011. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ilyen értéknél már kevés a diéta, inzulin kell. Minél hamarabb hívd fel a diabetológiát. Nekem két egészséges gyerkőcöm született cukorbetegen, de ehhez szoros cukorkontroll kell, és nem megengedhető 2 hétig még ülni a babérjaidon.
2011. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2 hét múlva nekem sem terhelés lesz, hanem reggel be kell menjek éhgyomorra, levesznek vért, aztán el kell fogyasztanom egy kis reggelit és újra mérik. A dokimban nincsenek kételyeim. Talán azért nem annyira rossz ez, mert nálunk nem úgy csinálják a cukorterhelést, hogy egy éhgyomri vérvétel és cukros lötyi után 2 óra múlva újabb vérvétel, hanem a cukros lötyi után óránként levesznek vért, összesen 3*. Nekem az első órai lett ilyen magas.
2011. okt. 25. 13:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy még az is nagyon magas. Én nem várnék 2 hetet, az biztos.
2011. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A cukros lötyi után a 2. óra értéke számít. Az mennyi lett?

7.8-ig elfogadható, utána diabetológia.


Picit járj utána a témának, úgy látom dunsztod nics, mi az a terhességi cukor és mi a veszélye. 2 hét rengeteg idő. Addigra már be kellene állítani a diétát! Addig a babát terheled a magasabb cukraiddal, ugyanis a lepényen keresztül kapja premier plán.

Itt írjuk többen is, hogy magas, nem alaptalanul, te pedig éretlenkedsz .

Remélem a védőnőd értelmes és legalább neki hiszel...!

2011. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!