Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes vagyok. Jövő héten...

11 hetes vagyok. Jövő héten megyek a terhesgondozáson belül ultrahangra. Itt mit fognak nézni a korán kívül?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Most mindent fognak nézni, ez lesz az első genetikai uh-tok, tarkóredőmérés, és a baba méreteit nézik még! Boldog babavárást 15+4 kismami:)
2009. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A biomarkeres (PAPP-A, fB-hCG)vérvételeredménnyel kell menni, ami a Down-szűrés része. Azt már levették?

Az ultrahangon elsősorban a tarkóredőt mérik, ezen kívül fejtető-farok távolság, koponyaátmérő, combcsont méret ill.orrcsont megjelent-e (utóbbi is a Down miatt). Orvostól függ miket mér még le, de ezek a legfontosabbak a 12.hetes genetikai UH-n.

2009. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vérvétel eredményt még nem kell vinnem, az biztos, mert ma mondta az orvos a terhesgondozáson, hogy csütörtökön menjek uh-ra délelőtt.


A down-szűrésre pedig adtak egy külön tájékoztatót, amit nem lehet ingyenesen elvégezni, csütörtökig kell eldöntenem, hogy azt kérem-e vagy sem.

2009. máj. 4. 20:17
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként a terhesgondzáson belül végzett vizsgálatok elengendőek? Eddig magánorvoshoz jártam (3x voltam, először a 6. hétben, aztán a 8., és utána a 11.).

Akkor a magánorvosi rendelésekre nem is kellene ezentúl járnom, itt minden fontos dolog meg lesz nézve amikor kell és ha emellett még járok magánorvoshoz is, az akkor csak "pénzkidobás" ?

2009. máj. 4. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
A magándokik alaposabbak, és általában jobb felbontású UH készülékük van, mint a kórházi (sajnos). Szerintem megnyugtatóbb, ha külön is eljár az ember, ahol ráadásul havonta vizsgálják a méhszáj állapotát, mert ahogy olvasom, a terhesgondozások keretében legtöbbször ez elmarad.
2009. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!