Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi vitamint szedhetek?

Mennyi vitamint szedhetek?

Figyelt kérdés
A férjem beteg és félek, hogy elkapom. Szedhetek több C vitamint, mint az átlagos napi adag? Még csak az 5. hétben járok.
2009. máj. 4. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyha valamelyik terhes vitamint szeded+gyümölcsöket eszel,akkor felesleges.Ne aggodj.26hetes km.
2009. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Gravidát szedek, de gondoltam bitos, ami biztos. Tüszősmandulája van, fertőző.
2009. máj. 4. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Húú,jobbulást neki,első vagyok.Puszikat kerüljétek,meg ne igyál utána:)
2009. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szedhetsz, mivel a felesleget úgyis kiüríti a szervezeted, de emiatt lehet fölösleges is. Viszont a c vitaminnal nem is biztos hogy meg tudod akadályozni. Inkább tényleg kerüljétek az érintkezést egy pár napig, a puszit, sőt én lehet a helyetekben inkább külön is aludnék, ha lehet. (persze azért nem kell úgy viselkedni vele, mintha leprás lenne, de azért jobb az elővigyázatosság)
2009. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én orvosi rendelőben dolgozom,szóval mindennel találkozom!

Nagyon húzós időkben 1000 mg C-vitamint szedtem!Elég jól megúsztam betegség nélkül.

De az ilyen nagy dózissal vigyázni kell mert, vesekövet okozhat,nem szabad huzamosabb ideig szedni!

Jobbulást a párodnak és boldog babavárást!

25 hetes kismama

2009. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan a c vitaminról olvastam, hogy terhesen rendszerese nem ajánlott többet szedni a napi szokásos adagtól. (ennyi van a terhesviataminban is)

Hozzászokik a baba, és utána normál táplálkozás mellett vitaminhiányos lesz állítólag... Ha egy-két napig beveszel nagyobb adagot, az biztos nem baj persze.

2009. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én náthásan 1000 mg c vitamint szedtem egy hétig,nekem bevállt!

Most vashiányos vagyok és a doki a vas mellé 200 mg c vitamint javasolt a jobb felszívódás miatt.Hozzáteszem folyamatosan szedek Femibion terhesvitamint!

Minden jót!

2009. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!!
2009. máj. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!