Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha azt mondta a dokim hogy jó...

Anita0802 kérdése:

Ha azt mondta a dokim hogy jó esélyem van egy császárra az alkatomból adódóan akkor ezt hogy kell érteni? A csipőm nem mondhatnám hogy keskeny.

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt legközelebb kérdezd meg tőle, hogy hogy érti.
2011. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem keskeny a csípőm. Egész életemben nem tudom hányszor, hány ember mondta azt, hogy biztos könnyen fogok szülni, mert szélesebb a csípőm!

Na ennek ellenére nem tudtam megszülni a lányom és császároztak...

Nálam az ok az volt, hogy nem tágultam egy ujjnyit sem. Dokim azt mondta, hogy valószínű ez nálam is alkati/genetikai dolog.

2011. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent, az hogy alkatodból adódóan.

Én 2 nagy gyereket(4,4 ill 3,95 kg) szültem simán, a csípőm átlagos, 170cm vagyok, most 61 kg.

2011. okt. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Na az ilyen dokit cserélném én le villámgyorsan.

Az ilyen barmok miatt van 30%fölötti császárarány - nehogy már a mai nők egyharmada ne legyen képes megszülni a babáját!!! Ha ez így lett volna régebben, kihalt volna az emberiség! Annyira fölmegy bennem a pumpa az ilyen antitalentum dokik miatt!

Persze, neki kényelmes a császár, nem kell órákig várakoznia, mikor szülsz már meg, nem kell éjjel bejönnie miattad, vagy hétvégén, majd szépen beprogramozza, mikor van ideje és kedve félórára beugrani a műtőbe, meg bezsebelni a hálapénzt.

Nekem az első babámnál mondta a doki, hogy nem fogom tudni megszülni, mert keskeny a csípőm és mivel gyerekkorom óta lovagolok, valószínűleg nagyon kötött is.

Végeredmény? 3,8kg, 55cm-es babámat gátvédelemmel, sérülés nélkül spontán, beavatkozásmentesen szültem meg.

Ennyit a híres dokikról.:-(

2011. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok

fel sem merült császárnak még a gondolata sem

2011. okt. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én meg a 2. vagyok, nálam sem így indult, hogy császár lesz. A dokim nem mondta egyszer sem, hogy így alkat vagy úgy alkat...csak amikor nem tágultam már órák óta, akkor mondta, hogy esetleg császár lesz...aztán vajúdtam tovább még egy jó darabig, de sajna nem jött ki a bébi. :(

De a lényeg, hogy nem tudom én sem, hogy előre nálad mit lát! Kérdezz rá! De szerintem ne hagyd magad!

2011. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a medence belső (!) átmérője kisebb, mint a fejtérfogat, akkor létrejön az ún. téraránytalanság. A belső átmérőt csak az orvos tudja mérni, nem függ a csípő szélességétől.

Ebben az esetben régen bizony nagyon csúnyán végződtek a szülések, hadd ne mondjam mit csinált a bába, ha meg akarta az anyát menteni....

Napjainkban császárral oldják meg ezt a problémát mindenféle gond nélkül.

Sajnos vannak anatómiai eltérések, amik ellen nem lehet mit tenni.

2011. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De az a téraránytalanság nem csak a szülés közben derül ki?


Én még olyanról nem hallottam, hogy első gyereknél ezt előre megállapították volna, és emiatt nem szülhetett az anyuka csak császárral. Hiszen a gyerek méretei is csak saccolhatók UH-val.


Lehet hogy tévedek, de még tényleg nem hallottam...

2011. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A belső medence átmérőjét már látja az orvos a szülés előtt is és ha ez alkatilag szűkebb, akkor nagyobb az esély a császárra. Persze a szülés napja a döntő, de van ami már előtte látszik. Gyakorlott szülész látja.
2011. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszokban lehet valami mert anno anyukám is császárral szült engem is meg a hugom is sőt a hugom is császárral szült mondjuk nekik az volt az indok hogy szük a szülőcsatorna.
2011. okt. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!