Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti tesztelnétek a helyemben?

Ti tesztelnétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy kislányunk, az egész terhességet végig idegeskedtem, föleg az elsö 12 hetet. Habár nagyon rosszul is voltam.De nem mertem vízbe menni, állandóan extrán vigyáztam magamra. olyan para mama voltam. Akkor azt mondtam remélem a asodik terhességet csak a 12-ik héten tudom meg.


Most késik. De 2 hét múlva elutazunk egy trópusi országba nyaralni. Nincsenek betegségek, a kislányunk is jön. Attól nem félek. De gondolom ha pozitív tesztem lenne akkor lehet még a kisújjamat sem tenném a vízbe.

Csináljak most úgy mintha nem tudnám és nem tesztelek, vagy teszteljek és az egész utat végig izgulom.


(szülés óta pontos a periodusom, de pár hónapja ugyan ez volt, 2 hetet késett teszteltem negatív, másnap mensi de nagyon erösen)


Pl mi van ha tesztelek pozitív és az út alatt megjön, elvetélek. Az egész utat végig bögöm. Ha nem tudom, azt hiszem csak a mensim jött meg.(ahogy írtam amikor pár hónapja ugyan ez volt is erös mensim volt, meg a szülés óta néha iszonyatosan görcsölök)

Félek ha megtudom, akkor tényleg semmit sem fogok merni csinálni.

ha haza érünk és dokihoz tudok menni már 10-ik hét körül lennék.


2011. nov. 5. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mivel a véleményünket kérdezted, én leírom amit én csinálnék. Feltétlenül megcsinálnám a tesztet. Attól hogy pozitív és vagy mondjuk 6 hetes terhes még nyugodtan fürödhetsz. Ha pedig baj van, akkor tudod hogy terhes vagy és szólsz hogy úgy kezeljenek. 1 gyerekes 38 hetes kismama
2011. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tesztelnék,mert nem bírnám ki,hogy nem tudom,h mitől késik. De te ne tesztelj! :) A tengerben pedig terhesen is nyugodtan fürödhetsz (az én dokim szerint legalábbis: tenger mehet végig, egyéb vizek tilosak)
2011. nov. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az hogy éppésszel tudom, hogy mit szabad, de az elözö terhességemnél teljesen meghülyültem. Ott voltunk a 40 fokban és sehol nem akartam fürödni, még kádban sem.


Meg ugye normál hogy az elsö 12 hétben elvetélhetek. régen ezt észre sem vették, mert nem volt teszt, így sokan csak jó pár héttel késöbb tudták meg, vagy ha vetéltek, nem tudtak róla.

Ha pl elkezdek vérezni ott nincs orvos hogy csak oda megyek. Habár ha gond lenne, akkor tudnánk hívni, de pl egy vetélés miatt nem hívná az ember a mentöhelikoptert.


Viszont lehet ha negatívat tesztelek akkor még a napokban megjön.

2011. nov. 5. 08:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy el fogsz vetélni? Fel se merült bennem, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Én is para vagyok, de azért ez túlzás, már ne is haragudj!

És ha nem ilyen "szépen" vetélsz el, hanem durvábban? Akkor azért kell ott is orvost hívni.

Na szerintem tesztelj mindenképpen és ne izgulj ennyire!

Amúgy meg ha a gyerek is megy veletek, ő majd gondoskodik arról, hogy te is be menj vele fürdeni, azt garantálom! :)

2011. nov. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!