Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kecskeméten a 12 hetes vérvéte...

Kecskeméten a 12 hetes vérvétel hogy zajlik? (hol? )

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy nálunk (egy kisebb város) már nem csinálják meg a 12hetes vérvételt. Egy kismamitól hallottam, hogy Kecskeméten van, és hogy be kell jelentkezni már nagyon előre.

Hogy működik ez elmondanátok pontosan? Azt sem tudom melyik kórházba? A megyeibe, vagy az Izsáki úti? Sosem jártam még ott.

Köszönöm!!


2011. nov. 8. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az Izsáki úti kórházba kell menni. A 12 hetes UH-t és a vérvételt is ott csinálják meg. Időpontot kell kérni az uh-re.Nekem a nődokim kb.7hetesen adta oda a beutalókat,és azon volt tel.szám amit hívni kellett. Kb.8hetesen telefonáltam. Szólni kell,hogy korábbi időpontot szeretnél mert utána még menned kell vérvételre. Én 8.40re mentem uh-ra,mikor ott végeztem,húztam számot a vérvételen. Oda vinned kell egy felbéllyegzett,megcímezett borítékot,mert majd abban küldik el neked az eredményt. Remélem tudtam segíteni.
2011. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia. Valóban az Uh-ra bekell jelentkezni, általában jóval előtte, de nekem volt úgy, hogy előtte való nap telefonáltam, és ugy is kaptam időpontot, mert sűrgős volt.

Ha gondolod én nagyon szivesen megadom az UH telefonszámát. Ha oda kapsz időpontot, akkor arra számíts, hogy előtte kb fél órával érj oda, mert bekell ugrani a terhesgondozóba beutalóért. Ott adnak a vérvételre, és az ultrahangra is. Elöszőr elmész Uh-ra, ott odaadod a beutalót, amikor kijön valaki, és majd szólitanak. Aztán mehetsz vérvételre. :) Nagyon rendes, aranyos mindenki, mindenhol, nyugi.. :)

2011. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb, ha a védőnőd adja a beutalókat az UH-ra és a vérvételre is. ha felhívod a kórház központi számát (76/516-900, de azért nézz utána....), akkor ott is kapcsolnak az Uh előjegyzésre. Megkérdezik, hány hetes vagy, mikorra kéred a 12 hetes UH-ot, és kapsz időpontot. Az UH előtt várakozol majd és hangosbemondón szólítanak be, a beutalót csak akkor kérik be előre, ha senki nem várakozik kint. Uh után irány a vérvétel, ahol sorszámot kell húzni, de azt csak 10 óráig teheted meg (utána beszedik őket, és morognak, ha később sorszám nélkül várod a sorod), ezért ha necces, hogy Uh után tudsz-e még húzni, akkor nyugodtan húzzál előtte sorszámot, nem fognak szólni, hogy miért most jöttél. Vérvételen megnézik majd az Uh leletedet. Frissek az élményeim, azóta biztosan nem változott a helyzet. :)
2011. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jól messziről, kb 50 km-ről kell mennem. CSAK vérvétel kell majd, UH-ra nem oda megyek. Nálunk nem ad a védőnő beutalót, csak a doki. Végig kell ülni a tanácsadást (előtte védőnő-pisi-vérnyomás stb), és utána kapunk csak beutalót.

Gondolom majd ha a központi számon érdeklődöm majdcsak megmondják. Akkor Izsáki. Földszint? Emelet?

Bocsi hogy bénázok, de annyira nem ismerem ki magam ilyen épületekbe. A vérvételen szólítanak ha be vagyok jelentkezve, vagy sorszám?

Köszönöm mégegyszer!!

2011. nov. 8. 15:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Izsáki út, labirintus az épület (nekem), de vannak táblák. Földszinten van a vérvétel, de attól függ melyik portán mégy be. Meg fogják mondani a kapuban, merre menj. Vérvételre a "sorszámodat szólítják" majd. Készülj fel, hogy sokat fogsz várakozni. :)
2011. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha vérvételre mégy, akkor nem kell időpont (csak UH-ra), a lényeg, hogy hétfőtől csütörtökig van vérvétel, 8-tól kb délig, de sorszámot csak 10-ig tudsz húzni, és anélkül nem igazán veszik le a vért, bárhogyan is mosolyogsz...
2011. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Énis kecskeméti, 10-11 hetes kismama vagyok, jövő péntek körül leszek 12 hetes, aznapra van időpontom UH-ra, reggel 9-re, de beutalót nem kaptam még, mert saját dokim nincs, védőnő meg csak 21-re adott időpontot...

Szóval akkor előtte ott tudok kérni a terhesgondozóban, és aznap a vérvételt is meg tudom csináltatni?

Vérvétel miatt nemis reggelizhetek, vagy itt lehet? Bocsi, első baba, meg vérvételben sem vagyok túl gyakorlott...

2011. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem éhgyomros vérvétel. Igen, adnak a terhesgondozóban is beutalót, de a terhesgondozóba is be kell már jelentkezni telefonon, időpontért. Nagyon kedves, hozzáértő asszisztensnő van ott, a száma 76/516-900/8363 mellék,11-12 és 14-15 között lehet hívni, válaszol minden kérdésre. Szóval az már nem működik, mint régen, hogy a vizsgálat előtt beesek hozzá és ad beutalókat. Ad, ha bejelentkeztem. Tudtommal az fontos, hogy a 12 hetes Uh napján történjen a 12 hetes vérvétel, de nekem a védőnő mindig azt szajkózza, hogy pénteken nincs vérvétel. Kérdezzetek utána a terhesgondozóban!
2011. nov. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszi utolsó! :)

Beszéltem a terhesgondozóval, kaptam időpontot uh előttre, vérvétel nincs pénteken, úgyhogy utána hétfőn védőnő előtt megcsinálják...

2011. nov. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,most olvasom amiket írtatok. Én csütörtök 9:50-re kaptam Uh időpontot a 12 hetesre. Tehát nem érek oda 10:00-ig. Akkor nem vesznek tőlem vért?
2012. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!