Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másodikkal terhesen lépcsözni...

Másodikkal terhesen lépcsözni sokat?

Figyelt kérdés

Hogy bírtátok?

Még csak elméleti kérdés mert ma teszteltem, de az egyik kérdés ami felmerült, hogy mi az elsön lakunk. Kislányom 1 éves most. Pincében van a mosókonyha ahol a mosogép és szárító van. Az egyetlen szerencse, hogy a babakocsi a földszinten maradhat. De így is a legminimumabb, hogy napi 2x oda vissza lépcsözünk, néha nagy pakkokkal, mosással stb...

Mi lesz ha már 20-ik hét után leszek, lesz hasam, fáj a hátam, de ugyan úgy kell lépcsözni? Ti hogy bírtátok?



2011. nov. 8. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz más választásod, lépcsőznöd kell majd. De gondolom nem hajt a tatár, és majd nagy pocakkal ráérsz lassan is megtenni a távot. Mindemellett próbálj beszerezni minél több segítséget(anya, anyós), amit csak lehet végezzenek el helyetted a terhesség vége felé.
2011. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem a 10.-en laktok, na.
2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és lehet, sőt biztos, hogy sovány vigasz a számodra, de gondolj a jó oldalára: te egy igazán fitt kismama leszel, ez a fittség majd jól jön a szüléskor. Egyébként nem fog megártani a sok lépcső, és a testmozgás, de csakis óvatos és lassú tempóba.
2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy bírtam, hogy muszáj volt. Mi a negyediken laktunk. A 16 kilós nagytesó meg néha leállt sztrájkolni, akkor ölben kellett felvinnem.
2011. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, olyanok is vállalnak gyereket, akik a negyediken laknak, lift meg nincs. Volt, hogy én is sántikáltam, mert a gyerek nyomott valami ideget és nehezebb is volt a 2. terhesség, de muszáj volt bírni, nem volt más lehetőség. esetleg a mosást intézd olyankor, amikor a férjed otthon van. Szerintem a segítség meg mindig jókor jön, de ha meglesz a 2. gyerek, akkor a leginkább.
2011. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát segítség nincsen.

Csak a férjem.

Na de ö dolgozik napközben, nagyszülök aktívak 500-1000Km-re.


Néha kiakadok így is, de talán a lépcsözést utálom legjobban. Ami biztos hogy mindig gondjaim voltak a súlyommal, de a 20 kiló terhse kilók szinte olvadtak rólam. és most hogy már megállt a súlyom 2 hét alatt simán kis fogyózással leadtam még 5 kilót. szerintem 10 kilós gyerek + lépcsözés nagyon sokat segít.

2011. nov. 8. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a kilencediken lakunk, sokszor szoktam lépcsőzni. Nem volt semmi bajom, még túl is hordtam a másodikat.

Napi 2 lépcsőzés 1-2 emeletet, az semmi szerintem.

Hozzá vagy szokva, semmi bajod nem lesz tőle.

2011. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi szintes házban lakunk és a konyha meg a mosókonyha is lent van annyi lépcső van mintha az elsőn laknánk(16lépcső fok),én is sokat lépcsőztem naponta,sőt inkább rengeteget mert naponta többször le kellett mennem,nekem jól eset,most már nagyon nem 38hetesen de még mindig muszáj vagyok lemenni csak lassabban jövök megyek mint előtte,meg apa sokat segít a szennyest leviszi ,a tiszta ruhát felhozza,anyósom meg megfőz,de ez csak a 32ik héttől van így amikor meg ijedtem mert 2111-es lett a méhszájam azóta megkímélnek és rám parancsoltak hogy nyugi! Most ismét akarok lépcsőzni meg mozogni hogy könnyebben szüljek de már nem birok hatalmas a pocakom.

Szerintem bírni fogod a vége felé meg hívd majd el anyukádat vagy anyósodat segíteni.

Kellemes baba várást!

38hkm

2011. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a negyediken lakunk lakótelepen lift nélkül. Van egy 20 hónapos kislányom aki szinte mindennap igényli, hogy lemenjünk a ház elé. A bevásárlást általában a férjemmel tudom megoldani, ha nehezebb dolgokat kell venni, meg a kislányom most már nem viszem le az ölembe a lépcsőn , hanem lépcsőztetem. Ez van....nekem is nagyon nehéz, főleg az első 3 hónapban féltem nagyon mert előtte volt egy korai vetélésem, úgyhogy tiszta ideg voltam....de hála Istennek nem lett gond, eddig.Szerencsére nagyon sokat segít a férjem. 16 hetes terhes vagyok, de még egy dekát nem híztam, lehet a lépcsőzés teszi. Amúgy meg szülés előtt kifejezetten jót tesz. Amikor tudsz azért pihenj!Boldog babavárást!
2011. nov. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18 hós kislányom 13 kiló,és szintén elsőn lakunk.15 hetes terhes vagyok.szóval gondolhatod h az én helyzetem sem jobb.ez van,bírni kell.kitartás.
2011. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!