Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandóság alatt érheti a...

Ludmill@ kérdése:

Várandóság alatt érheti a magzatot bármilyen veszély, ha elkapnám a bárányhimlőt?

Figyelt kérdés

Voltam már bárányhimlős, de az óvodában bárányhimlő járvány van, és nem merem a kisfiamat vinni nehogy elkapja miattam. Még nem bizonyÍtott ,de úgy tűnik útban van a 2. baba. Érheti a magzatot bármilyen veszély ha mégis elkapnám a bárányhimlőt?

Mert azt tudom, hogy rózsahimlőnél születhet betegen a baba.


2011. nov. 9. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk is most csengett le a bárányhimlő,35 hetes voltam.Egyből hívtam a dokit és a válasz az volt,hogy ha voltam már himlős,akárhány hetes vagyok nyugodtan vigyem a gyereket,mert semmiféle veszélyt nem jelent.

2011. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha már voltál, nem kapod el. A magzat most még a te immunrendszereddel rendelkezik, szóval akkor ő sem kapja el.
2011. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha már voltál akkor tuti nem kaphatod el.


amúgy igen veszélyes a magzatra a barihimlö.


én nem voltam még és másodikat várom....

2011. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha már volt bárányhimlöd, akkor nem kaphatod el még egyszer.

Ha babára eleve nem lenne veszélyes a bárányhimlö, csak a rózsahimlö, ami bajt okozhat.

2011. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, semmi baj nem lehet, szerencse, hogy átestél már rajta. A férjem tegnap volt bőrgyógyásznál, mert kiütések jöttek elő rajta, kiderült, hogy övsömör, ugyanaz a vírus okozza, mint a bárányhimlőt. Egyből hívtam a nőgyógyászomat, aki közölte, hogy semmi bajom nem lehet sem nekem, sem a babókámnak. Aztán hívtam a gyerekorvost, ugyanis a 3 éves kisfiam még nem volt bárányhimlős, viszont mostanában kapta meg az oltás második részletét, de mivel már letelt az utolsó oltás óta 2 hét, ezért ő is védett, elvileg nem lehet gond.

27 hetes kismama

2011. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő is okozhat bajt. A mellettünk lakó lány pl. nem volt bárányhimlős és 11 hetes volt,amikor elkapta.

Vakon és "bénán" született a baba!

De ha voltál már,akkor nyugi!

2011. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok és a linkeket mindenképp nézd meg!
2011. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 10. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenféle himlő veszélyes lehet, velem szórakoztak ezzel, mert állítólag fel volt puffadva a magzat, és ezért elküldtek mindenféle vizsgálatra. Pedig ki voltam akadva, mert talán észrevettem volna, ha elkapok egy himlőt?
2011. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!