Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki elkapta a bárányhimlő...

Volt aki elkapta a bárányhimlőt vagy csak a félelem volt?

Figyelt kérdés
Én minden percben teljesen ideg vagyok. 3 kis gyerek van a családban. Egyszer már elszállt hogy a bölcsiben az egyik gyerek bárányhimlős lett szóval lehet hogy elkapták nem lett semmi belőle. Ma meg jött hogy testvérem gyereke bárányhimlős lett. Tegnap még foglalkoztam vele a 2 másik kis gyerek is játszott vele. Akkor még nem tudtuk. Most meg annyira fél az egész család hogy legalább én ne kapjam el. 11 hetes terhes vagyok. Védőnő mondta hogy mikor megyek vérvételre akkor kérjük meg hogy azt is nézzék. Volt aki terhesség alatt el kapta vagy csak félelem volt?
2011. júl. 2. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a terhesség 34. hetében kaptam el.Mondták, hogy már veszélytelen a babára, de azt, ahogy éreztem magam, nem kívánom senkinek!
2011. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk a szomszéd menye kapta el az első trimeszterben. Beteg is lett baba, majd egy éves kora után nemsokkal meg is halt!

Én is nagyon tartok tőle. A férjem múltkor továbbképzésen volt és egy srác,akivel többször egy asztalnál ettek mumpszos lett. Az meg ugye még lappang is egy jó ideig. Akkor voltam úgy 8 hetes. Hát az a 3 hét nekem horror volt. De szerencsére nem lett baj!


15 hkm

2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem tőle, hogy elkapom. Kereskedelemben dolgozom, egyik nap mentem előre, hogy segítsek egy vásárlónak. Elkezdi mondani, hogy ez meg az kéne bárányhimlőre, és ott áll mellette a himlős gyerek... Jó oké akkor már nem fertőz amikor pöttyös, de akkoris. Mondtam neki, hogy ne haragudjon, de inkább hívok mást aki segítene, mert én még nem voltam himlős. Jól be is sértődött...
2011. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És most olyan rossz. Szegény anyum sír fél de nagyon.
2011. júl. 2. 10:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha voltál már himlős nem kell félned,azt mondják az orvosok hogy a himlőt csak egyszer lehet elkapni!Terhes vagyok és a lányom most volt himlős,mivel én már voltam igy nem kaptam el!
2011. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Butaság. Többször is el lehet kapni. Hidd el. Amúgy még nem voltam és sokan mások se a családban.
2011. júl. 2. 11:04
 7/10 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőt NEM lehet többször elkapni.
2011. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 24 hetesen kaptam el nagyon kellemetlen volt és nagyon izgultam miatta. De szerencsére nem lett semmi bajunk. Most 35 és fél hetes a kis pocak lakó szépen növekszik rengeteget mozog és az eredményeim is tökéletesek.
2011. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőt (mumszot, rüzsahimlőt és a kanyarót is) csak egyszer lehet elkapni, már vannak oltóanyagok is ellenük. Ezek vírusok, ami ellen a szervezet képes ellenanyagot termelni, ami benne is marad a szervezetben (oltás, vagy már a betegség legyőzése által), nem mutálódnak,mint az influenza, ami minden évben más...
2011. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom csodálkozott a legjobban, mikor másodjára is bárányhimlővel mentem vissza. Igaz, akkor már enyhe tüneteim voltak.
2011. júl. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!