Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szívbetegség, az mitől...

A szívbetegség, az mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Ezt a rendelleneséget,Ultrahangal meg lehet állapítani,vagy szüléskor derül ki?
2011. nov. 12. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez végre egy értelmes kérdés tőled!

Van már magzati szívultrahang ma volt szó róla a 9 hónapban,ezzel sok baj kiszűrhető de például az én szívritmus zavarom kiskoromban alakult ki aztán mostanra kinőttem.

2011. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Előző köszönöm szépen,jó ezt tőled hallani.Régebben Uh,vagy szüléskor derültek ki, ezek a rendelleneségek?Én szívbetegen lukas szívvel születtem,és érdekelt.
2011. nov. 12. 21:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Mikor én születtem nem volt még ultrahang a magzati szívultrahang meg új dolog mint írtam.
2011. nov. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azóta sokat fejlődőt,az orvos tudomány és ki tudják ezeket betegségeket szűrni.Igy kevesebb beteg fog születni,ahol ilyen műszerek vannak.
2011. nov. 13. 09:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemnél a terhesség alatt kevesebb magzatvíz volt, elküldtek genetikai uh-ra. Ott mindent rendben találtak, de biztos, ami biztos alapon elküldtek magzati szív uh-ra is, ugyanis a kevesebb magzatvíz utalhat magzati szívproblémára.

Nem fog kevesebb baba ilyen betegséggel születni, ugyan mitől? Csak a születése után egyből tudják kezelni, így akár az életét is meg tudják menteni.

2011. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szívbetegség,csak szüléskor derülhet ki?Szív rendelleneségel születnek azok,természetes uton vagy császáral,szülik meg őket?
2011. nov. 14. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Szívbetegség,csak szüléskor derülhet ki?

Biztos, hogy vannak olyan szívbetegségek, amik rejtve maradnak, de nem hiszem, hogy ez az általános.


Szív rendelleneségel születnek azok,természetes uton vagy császáral,szülik meg őket?

Józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy az attól függ, hogy milyen jellegű a szívbetegség. Elsősorban szerintem a hüvelyi úton való szülést preferálják, de biztos van olyan szív rendellenesség, ami azonnali beavatkozást igényel, így császármetszést.

2011. nov. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm előző.
2011. nov. 15. 14:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló akkor,előszőr megpróbálják,természetes uton a kismamával megszülni a babát?Probálkozás után megy kismama műttőbe,császármetszésre?
2011. nov. 16. 16:39
 10/12 anonim ***** válasza:

Tisztán genetikai eredetű és öröklődő szívbetegség nem sok van. A szívfejlődési rendellenességek nagy része azért alakul ki mert azt az időszakot amikor a szívfejlődése zajlik valami megzavarja. Ezek az okok lehetnek genetikaiak (a gén valamilyen szerzett sérülése), környezeti határok (sugárzás, vegyszer stb) illetve fertőzések. (akár olyan vírus fertőzés is ami az anyukánál semmi tünetet nem okoz)Utólag egyértelműen az okokat sem lehet meghatározni, azt szokták mondani, hogy nagy valószínűséggel mind három tényező szerepet játszhatott és a dolgok nagyon szerencsétlenül jöttek össze. Előfordul, hogy egy iker pár közül csak az egyik születik szívhibával, pedig őket ugyanazok a hatások érik.

A magzati szívultrahang az ultrahang diagnosztika speciális területe, nagyon kevés ember ért ehhez az országban. Ha a kismama értő kezekbe kerül akkor kiszűrhető magzati korban, a másik részét születés után veszik csak észre. Ráadásul még a súlyos szívhibák sem okoznak magzati korban babának problémát mert az oxigén ellátásuk az anyától függ. Az általam ismert szívbeteg babák jelentős része természetes úton született. Igazából ez nem rontja a későbbi esélyeiket, sőt a tüdő szempontjából szerencsésebb is. A császáros babák nagy része több- kevesebb magzatvizet nyel, és nem szerencsés ha abból a tüdőbe is jut, mert a keringés szempontjából a szíven kívül a tüdő állapota is lényeges.

2011. dec. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!