Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen terhesvitamint szed...

Konima kérdése:

Ki milyen terhesvitamint szed vagy szedett és mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Pénteken volt missed ab műtétem.valamiért ez a babuci nem akart velünk lenni.Szeretném a következő próbálkozásra felkészíteni a szervezetemet,hátha valami hiányzik belőle és ezért történt a baj.Viszont nem szeretnék nagyon meghízni,mert hallottam róla,hogy egyes vitaminoknál nagy az esély rá.
2011. nov. 13. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Folsavat szedtem (eurovit) terhesség előtt, és az első három hónapban, valamint Béres Gravidát, de azt is csak kb a negyedik hónapig. A folsav szerintem nincs összefüggésben szerintem a Te gondoddal, az a nyitott gerinc kialakulásának csökkentését segíti. Februárban lettem terhes, ezért szedtem Gravidát, ahogy jött a nyár, a rengeteg idény gyümölcs, zöldség, el is hagytam, mert a változatos étrend mellett erre nincs szükség.

Remélem minden rendben lesz, és nemsokára babahírt kapunk :)

2011. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az Elevitet szedtem mindkét terhességemnél. Az elsőnél 14 kilót híztam (szerintem ez normális), 4 kilós babát szültem, a másodiknál 19,5 kilót híztam, 3,8 kg lett a babám. Mindkét esetben szedtem minden nap 1-1 tablettát, az utolsó pár hétben már csak 2 naponta.

Nemrég hallottam az Elevitről, hogy Nyugat-Európában már betiltották, mert több esetben okozott kóros elváltozást a magzatnál. Hát nem tudom, mennyi igaz ebből. Nálam nem volt semmi gond.

2011. nov. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Folsav,és e-vitamint javasolt az orvos missad ab után,4 hónap múlva sikerült újra teherbe esni,terhesség alatt Hipp natalt természetes terhesvitamin,bio ...az eredmény a kiságyában szuszog:)))

Sajnálom ami veled történt!!!

Minden jót kívánok Neked!:)

2011. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én Hipp Natalt iszok, mióta kiderült, hogy babás vagyok. Finom (multivitaminos gyümölcslészerű, kicsit fémes ízű) és természetes. Nem hízlal abszolút. 53 kg-ról indultam, nem voltak rosszulléteim, és most 56 kg vagyok.

Kalciumot nem tartalmaz, azt pezsgőtablettában ittam, de a 12. hét után abbahagytam. Most, hogy már mocorog, és kevés a napsütés, kaptam mellé külön D-vitamin cseppet is mert az sincs benne, de azzal óvatos vagyok, csak néha. Magne B6-ot is szedtem a fáradtság miatt két hétig, most meg a derékfájás kezdődött el, újra szedem.

22h kismama

2011. nov. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Femibion. Nagyon szuper!
2011. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Femibiont szedek, mióta pozit teszteltem.

Csak ajánlani tudom, nekem bevált:) (nincs semmi mellékhatása)

2011. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első babánál elevitet szedtem, meg voltam elégedve vele. Most 17 hetes vagyok a másodikkal, most gravidát szedek ez is tökéletesen bevált, nincs semmi gondom vele.
2011. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első babánál elevit, másodiknál Femibion, mert hánytam az Elevittől.
2011. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A terhességem elején vérezgettem, erre a dokim E-vitamint írt fel (recept nélkül kapható, nem is túl drága). Már 29 hetesek vagyunk :)


Szerintem beszélj az orvosoddal, egy vérvétel és meg is tudják nézni miből hogy állsz, mit kellhet esetleg pótolni.

2011. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!