Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik hisznek a magzattal való...

Akik hisznek a magzattal való kommunikáció sikerességében (kapcsolatanalízis) : hogyan beszéljem meg a babámmal, hogy mikor szülessen?

Figyelt kérdés

Természetesen ha készen áll rá.

Hangosan kimondva, vagy ezt csak sugallni kell?


Sokat olvastam kapcsolat analízis témában még az első terhességem során,de már elfelejtettem...



2011. nov. 14. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

nem hiszek benn, bár próbáltam

mégsem indult meg a szülés, indítani kellett

2011. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont aznap délelőtt beszéltem a babámmal, mikor este elfolyt a magzatvíz. Mondtam neki, hogy még van egy kis ideje, úgyhogy ne akarjon kifelé sietni, viszont mikor már itt az idő, akkor meg siessen hozzánk. Ebből nem sok mindent tartott be.

Eredmény: 15 óra vajúdás után megismerkedtem a műtővel.

Épp 37 hetes lettem.

:D

2011. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A kérdés lényege, beszélni de hogyan?


Mondod hangosan és közben simogatod a hasad?

Vagy csak koncentrálsz rá?

2011. nov. 14. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Én hangosan mondtam és simogattam a hasam. Közben pedig erősen koncentráltam.
2011. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 16-ra voltam kiírva,de 18-án a vizsgálat szerint még legalább 1 hetet gondolt a dokim,hogy bent lesz a babám.Azért nem örültem,mert ő,mármint a dokim 20-án reggel elutazott szabira 2 hétre.(decemberben volt ez,az ünnepekre utazott el).Megbeszéltük ugyan,hogy 18-án esetleg indítja a szülésemet,mivel más dokit nem is ismertem,és így is féltem,hogy bíztam benne,hát még ha máshoz kerülök.A vizsgálatnál annyira rendben talált mindent,hogy akárhogy erősködtem,azt mondta,nem indít.Nos 19-én is már csak délig dolgozott,én pedig az egész estémet azzal töltöttem,hogy magyaráztam a babámnak (hangosan,pocakot imogatva),hogy igazán nem akarom siettetni,ha jól érzi magát nagyon bennt,akkor maradjon,de ha készen áll,jöjjön ki,had szülessen a doktorbácsinál,anyának ez jobb lenne,és ha gondolja,rúgja szét azt a burkot,és jöjjön ki:)Ilyesmiket magyaráztam neki kb 1 órán keresztül,majd lefeküdtem aludni.Hajnal 4-kor enyhe mensi görcs,majd felállva magzatvíz elfolyt.Dokim nevetve fogadott,hogy csak kibeszéltem a pocakból ezt a kisbabát:)))Szóval nekem sikerült,próbáld meg!
2011. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én is olvastam sokat erről a témáról, mert így a 2. babával érdekelt! -nekem piszok nehéz első szülésem volt, és erre akartam felkészülni ily módon , mármint nem az időpont érdekelt hanem a szülés lefolyása- most is beszélek hozzá néha 36.hetes vagyok - van hogy simogatom a hasam és halkan beszélek hozzá, de van hogy csak gondolok rá - de nem olyan felszínesen, hanem megpróbálok kizárni minden zajt - még a fiamat is :D - ilyenkor! szerintem ha sokat nézed a kiszemelt dátumot és valamit hozzátársítasz esetleg összejöhet :)
2011. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,szóval 18-án este beszéltem hozzá,és 19-én délután 1 után született,épp a dokim műszakjában.Doki perze nem hagyott ott délben :D
2011. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Második terhességem idején jártam kismamajógára, ahol az utolsó fél óra mindig ez volt, hogy oldalfekvés, vagy kinek hogy volt kényelmes, és csak a kezünket a hasunkra raktuk- nem kellett símogatni, és nem beszéltünk hangosan sem. Először kb 10.percig csak légzőgyakorlat volt, mely során totál ellazultunk, kizártunk minden zajt, csak magunkra és a testünkre figyeltünk. Végig beszélt a jógaoktató, és mikor már ebben a csendben, szépen nyugodtan feküdtünk, akkor szép halkan mondta az oktató, hogy mondjunk el mindent a babánknak amit gondolunk, és csak rá figyeljünk. MIndig nagyon gyorsan elszállt ez a fél óra.


Egyébként te is meg tudod csinálni, lefekszel az ágyadba, vagy valahova kényelmesen és csendben, ne zavarjon semmi! Szépen nyugodtan elkezdesz lélegezni, és elképzeled magad valami nyugodt szép környezetben.(egy virágos mezőn, vagy ami biztonságot nyugalmat sugároz neked) Majd mikor már szépen ellazulva fekszel, a babád felé irányítod a figyelmedet és neki közvetíted a gondolataidat.


Én mindig így kommunikáltam a kisfiammal. Nagyon rá volt tekeredve a köldökzsinór, császározni akrtak. Sokat mondtam neki és elképzeltem őt, hogy ő szépen letekeri magáról a zsinórt, és szépen gyorsan ügyesen megszületik, ja és én is ügyes leszek. Nekem ez mind be is jött. Bár az időpontra nem gyúrtam rá, de a babám úgy született meg egy óra alatt, hogy semmilyen külső beavatkozás -oxitocin, vagy gáz, vagy gátmetszés vagy bármi más - szóval semmi nem kellett, és a köldökzsinór egyszer sem volt rajta. :)

2011. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Óóóóóóóó ez jó :) Hinni nem hiszek benne, de "megbeszéltem" a csajommal, hogy mikor kéne kibújni.


Már kórházban voltam egy ideje, mert kinyílt a méhszájam. Így minden nap megnéztem milyen a "felhozatal" orvos ügyileg. Ugyanis mifelénk ügyeletesnél kell szülni, és természetesen volt olyan akinél nem akartam.


Többször mondogattam neki, hogy legyen ügyes, anya is segít mert mindkettőnknek fájni fog, de ne féljen mert vigyázunk rá, de túl kell esni rajta, ezért muszáj hogy ne húzódjon sokáig stb stb. Szerintem a szobában akik jöttek-mentek szülésük miatt (3-4 naponta cserélődtek én voltam csak bennlakó) totál lököttnek néztek. Aztán egyik este láttam, hogy olyan doki lesz az ügyeletes, aki fiatal, jóképű, kedves és elsősorban jó szakember, tehát minden kritériumnak megfelel. Mondtam a csajszimnak, hogy mit szólna a másnap reggelhez, mert jó doki lesz. (s nem mellékesen kedves szülésznők)


Hajnali 2 óra 7 perckor belémnyillalt, elkezdtem keményedni. Hasmenés, hányás ahogy kell. Aztán elaludtam. 7 órakor a szokásos nst-re kellett volna mennem, de alig bírtam felkelni (7 órakor van dokiváltás is) már csak bekacsáztam a szülőszobára, mondván, hogy szülök. Kiröhögött a másik orvos akit váltott a kiszemeltünk.


Ugri fel az ágyra, bekötötték az infúziót, megnézett a "választott" doki hát a gyerkőc feje teteje már kikandikált, de burkot kellett repeszteni. :) 3-at nyomtam, és már kinn is volt a babám. Erősen nyomta magát kifelé, a lábacskáival jól megrúgdosott annyira jönni akart :)


Úgyhogy szerintem ha az idő is megfelelő és érett rá a baba, akkor "meg lehet vele beszélni". Hisz az anyának és a babának is elég nagy trauma.

2011. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
16 éves vagyok és nem készülök szülni, nyugi. Csak ellátogattam a szülés cimkére és körülnéztem! Remélem minden rendben lesz szülés alatt!!! és kivánok nagyon nagy erőt és egészséget nektek!!!
2011. nov. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!