Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most magam után fizetem a...

Ha most magam után fizetem a TB-t, akkor azt csak addig kell, míg a baba meg nem születik?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy tgyás, gyed és gyes esetén nem kell fizetnem a TB-t, mert ezekhez jár a biztosított jogviszony, ez igaz?
2011. nov. 14. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Es igy van, viszont be kell menned az apehhoz a szules utan (vagy meghatalmazassal vkit megkersz, de ehhez elobb ott ki kell kerni az urlapokat) es le kell mondani a TB-t. En nem dolgoztam, ezert magamnak fizettem a TB-t, es utana le kellet mondani, mondjuk, en jo pat honappal a szules utan mentem be, visszamenoleg megcsinaltak.
2011. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ne mondd le, menjél be a népjóléti szolgálathoz és ha bejelnted, hogy nem dolgozol akkor az állam fizetni fogja helyetted a TBdet!! én is ezt csináltam, azóta sem fizettem egy vasat sem, és van TBm.
2011. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De attól, hogy lemondod az Apehnél, attól még lesz TB-d, csak az állam fogja fizetni, mert ingyen jár. Csak ehhez be kell menni az APeh-hoz, ez a szabály. Ezek szerint ott is le lehet mondani, ahol az előző írta.
2011. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!