Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Down és az Edwards szindrómá...

A Down és az Edwards szindrómánál az arányszámok mit jelentenek és mik a határértékek?

Figyelt kérdés

2011. nov. 15. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Azt jelentik vagy Down/Edwards kóros a gyereked vagy nem.

Teljesen mindegy, mennyi az értékük,hiszen ott van 1 a valamennyihez. És vagy az az 1 lesz a te babád vagy nem.

Egyébként egész pontosan azt jelentik, hogy például 1:150-hez az esély, ha tutira Don kóros babát akarsz, akkor 150-et szülnöd kell, de elképzelhető, hogy egyből az lesz.

Olyan,mint a lottó ötös, 1:43 millióhoz az esély rá, tehát ha tutira el akarod vinni akkor 43 millió szelvényt ki kell töltened, de egyébként egy szelvénnyel is megnyerheted.


Hát sok értelme nincs, mert egyébként vizsgálat nélkül is bárki megmondhatja és a WIKIpédián meg alapból fent vannak ezek az arányszámok.

2011. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 1:150 vagy rosszabb érték a pozitív Down-ra és ott már ajánlják szinte kötelezően a magzatvízvételt.

Neked mennyi lett?

2011. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem a Down-al van a problémám (1:1397), hanem az Edwards-al (1:235). Ugyan az van odaírva, hogy negatív, de elég alacsonynak tűnt, gondoltam megnézem, hogy milyen határértékek vannak, de konkrétan sehol nem találok ilyet. (Elsőnek: wikipédiával csak az a bajom, hogy nem szakoldal és nincs rajta...)
2011. nov. 15. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 hetes genetikán az Edwards 1:915-höz lett. A 16 hetes teszten meg az Edwards 1:10000-hez.Nekem a kor miatt is csinálták. Az ultrahangon minden rendben volt.Remélem nálad is rendben lesz minden,ne aggódj várd meg a következő tesztet. Ez csak statisztika és matek...
2011. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A határértékek változhatnak.Van,ahol 1:250,és van,ahol 1:150.Az arányszámok egészen pontosan azt jelentik,hogy a Veled teljesen megegyező adatokkal rendelkező alanyok közül mekkora az esélyed arra,hogy beteg a baba.Tehát a Te esetedben Edwards-ra 235 a Tieddel megegyező adatokkal bíró kismama közül 1-nek bizonyult valóban betegnek a babája...

Számomra ez pozitív eredmény.Nálam a Down kockázat volt nagyon rossz,1:120,én bevállaltam az amniocentézist.A baba egészségesnek bizonyult,azóta már 3 éves.Mivel azóta már 38 éves lettem,elhatároztam,hogy a következő babánál-tervben van-egyből korionboholy biopsziát csináltatok,bár tudom,hogy van kockázata(ez tutira kimutatja,ha baj van,a 9.-10. héttől végzik,2 hét alatt eredmény van),nem "stresszelem magam" olyan vizsgálatokkal(kombinált,integrált teszt)ami csak kockázatbecslést ad.Mert valóban,mi van,ha az én babám az az 1,aki beteg?

2011. nov. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!