Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tul magas az afp ertekem...

Tul magas az afp ertekem 2,65. es az arany 1:195hoz a down szindromanal. A 12. heti gen. Ultrahangom negativ volt, vagyis mindne ok. Aggodnom kellene?

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:

A magas afp nyitott gerincre,-koponyára,-hasfalra utal. Az alacsonynál szokott megnőni a down-kór kockázata. Biztosan jól nézted?

Különben nekem alacsony volt, a határérték alatt és egészséges kislányom született 7 hónapja. 12 heti kombinált teszten én is voltam és az negatív lett.

2009. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az afp-m 2,48 lett, a velőcsőzáródási rendellenességre meg 1:93-as kockázatú lett, ami ugye elég durva.,de voltunk 2xis uh és minden a legnagyobb rendben. Ezek az értékek csak számadatok, nem feltétlenül lesz beteg a baba. azért van az uh-al összekötve, mert ha az eredmények sz@rok, az uh tutira mutatja ezeket a durva elváltozásokat. nyugodj meg, egészséges lesz.
2009. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is alacsony lett az afp, viszont az ultrhangon normalis erteki voltak a babonak. nekem az Uh-s magzatvizvetelt javasolt. a sajat nodokimmal atbeszelve a dolgokat mert latta h kiult az aggodalom az arcomon ugy dontottunk h varunk a 19ik hetig, h h fejlodik a baba. a baba rendesen fejlodott, igy nem csinatattuk meg a magzatvizvetelt. ma egy egeszseges 5 hetes baba anyukaja vagyok.

sok sikert

2009. szept. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,65 volt, és nagyon meg voltunk ijedve:(.

Hiába nyugtatott a doki, hogy ultrahangon nem lát semmi rendelleneset nem nagyon hittem el...

Kértem a dokimtól beutalót Bpestre a Máv kórházba, ott van az ország egyik legjobb genetikai ultrahangosa Dr.Hajdú Krisztina, minket ő nyugtatott meg:).

Ápr.29-én született a kisfiam "egészséges mint a makk:)"

2009. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az afpm 0,64 a beta hcg meg 2,65. igy pontos, nagyon gáz?
2009. szept. 22. 10:25
 6/6 A kérdező kommentje:
osszefugghet azzal, hogy 15+0hetesen vettek le?
2009. szept. 22. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!