Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis-mamik, anyukák? Honnan...

Kis-mamik, anyukák? Honnan tudom meg ha szivárog a magzatvíz?

Figyelt kérdés

39+2hetes vagyok tegnapelőtt elment a nyákdugó és 2 ujjnyira nyitva vagyok,attól félek,hogy nem egyszerre megy el majd a magzatvíz ha elmegy persze, hanem szivárogni kezd de nem tudom az milyen és honnan tudom hogy az az!

Barátnőm most szült és már előtte nap szivárgót neki de nem tudta és másnap ment be mikor már egybe jött neki,egészséges a babája de vért hányt szülés után és azt mondták ezért.Eléggé megijedtem!


2011. nov. 15. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
VEgyél ph indikátort/lakkmuszpapírt a gyógyszertárban. A magzatvíz ph-ja 7,0-7,5-öt fog mutatni. Ha ez nem magzatvíz, akkor 7-nél jóval kevesebbet. A hüvelyedbe felnyúlsz és az ujjadon lévő váladékot utána a papírra kened. A ph alapján el fog színeződni. A színskála a dobozon lesz.
2011. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is ettől paráztam.

Sajnos házilag nem lehet megállapítani.

Ilyenkor már többször mész a dokidhoz valszeg. Az uh-n is látja, hogy fogyott-e magzatvíz, illetve valami lakmuszpapírral is meg tudja nézni. Én mindig kértem a dokit, hogy nézze meg, mert tök para voltam.

Ha elmegy, azt meg észreveszed, mert még a fejed búbja is vizes lesz:-)

Amúgy a doki és védőnő szerint szintelen szagtalan anyag, de para közben az embernek minden az:-)

2011. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek: tavaly voltam terhes, és 1000 gyógyszertárban voltam, sehol nem tudtak adni.
2011. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Interneten is lehet rendelni.
2011. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na akkor egy ottthoni módszer.Papírzsepi teszt.Beteszel egy papírzsepit,mint egy tisztaságit,és 1 óra múlva megnézed.Ha át van ázva,akkor magzatvíz szivárgás,ha csak kevésbé,akkor vizeletcssepegés is lehet.
2011. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,szóval hogy honnan is szedtem ezt,a János kórház szülésfelkészítő írásos tanfolyamából,itt a neten fellelhető :)
2011. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt nálunk nincs egyikben sem én is utána jártam halottam még valamilyen tisztasági betétről is de az meg megfizethetetlen,rendelni meg minek mire megjön már nem fog kelleni hétfőre vagyok kiírva és csak pénteken megyek dokihoz vasárnap még nem szivárgót.

A papírzsepit használom tegnap óta csak hogy a nyálka dugom is elkezdett tegnapelőtt este távozni és még most is jön de már nem barna hanem ilyen sűrű most már fehér színű váladék. az ugye nem lehet magzatvíz szivárgás?Egyáltalán milyen az állaga?

2011. nov. 15. 18:00
 8/8 anonim ***** válasza:

A magzatvíz nem sűrű. Olyan, mintha víz lenne. Ha jön, el fog önteni.

Nekem a kórházban ment el éjjel, és ahogy elmentem a nővér szobájáig, az egész folyosó vízes lett.

2011. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!