Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babavállalásnál hogy kell...

Babavállalásnál hogy kell szedni a különböző vitaminokat? és milyen vitaminokat kell szedni?

Figyelt kérdés
Egyébként sem vagyok vékony, és nem szeretnék még jobban elhízni! Már így is túlsúlyos vagyok. Minden falatért megszenvedem. MIT AJÁNLOTOK???
2011. nov. 16. 22:59
 1/9 alaszka ***** válasza:
Már babát vársz, vagy csak tervezed? Az a legjobb, ha már a terhesség előtt szedsz valamilyen multit, Gravida, Elevit pl. de az első hónapokban a legfontosabb a folsav, ezt külön is lehet kapni, viszont az étvágyat csinál. Szóval jobbak a komplex vitaminok szerintem, a hízás szerintem nem ettől függ.
2011. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia

itt a legjobb vitamin a sok zöldség és gyümölcs sok sok folyadék

ne reagáld túl..próbálj egészségesebben táplálkozni

sokat sétálni , nem kell megvonni az ételt magadtól

ez nem fogyókúra hanem terhesség

enni kell csaknem mindegy mit és mennyit és miből

egyébként mind egyre megy Elevit, gravida és társai...


én nem szednék egyet sem !

és nem is szedtem , nem voltam én sem sovány egy cseppet sem

amiket fent leírtam ahhoz tartottam magam így vigyáztam magamra a terhesség alatt

minden jót 1,5 éves kislány anyukája aki szintén nem csontkollekció :))

2011. nov. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kíváncsicska ***** válasza:
Én 36 hetes kismama vagyok.Eleinte elhatároztam hogy beszedem a vitamint, mert az okosak tudják mi kell nekünk.Aztán úgy alakult, hogy beszedtem belőle 5-6 szemet és azóta sem.Rengeteg gyümölcsöt eszek a mai napig, és ennek a következménye hogy semmi egyébet nem kell szednem.Sem vast sem magne B6-ot sem semmi.Ezt a véredmények is igazolják.Az orvos és a védőnő is azt mondja hogy tökéletes a vérképem és az eredmények.Szóval mindenki döntse el hogy vitaminokat szed-e vagy megpróbálja más módon bevinni a szükséges vitaminokat.
2011. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes. Azért is most kérdezem. Hogy mennyi idővel előtte kell és mit. Akkor azt mondjátok elég a sok gyümölcs vagy elengedhetetlen 1-2 bogyó?
2011. nov. 16. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:

23 : 10 es vagyok a kislány anyukája

nem mindegy ám milyen gyümölcs.

például a banánból nem kellene 10 dbot menni mert gyümölcsök közül az hízlal a legjobban én is imádom de csak mértékkel.


szóval nem csak gyümi, zöldség is jöhet.,


de te döntöd el hogy veszel-e be vmi bogyót.


többen irtuk hogy nem kéne,..én meg bőven kifejtettem hogy mit csinálj..


jó éjt !

2011. nov. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Velem a nőgyógyász már a "tervezéskor" elkezdte szedetni a folsavat, Gravidát (abból heti 3 szemet). Hiába ettem mindig sok zöldséget-gyümölcsöt, a munkahelyi stressztől sokszor fáradt, lestrapált voltam testileg-lelkileg, nagyon sovány is voltam + vérszegény. A 2. hónapban összejött a baba. Kb. 5. hónaptól kellett magnéziumot szednem (görcsök miatt), na nekem az csinált étvágyat, 20 kg-t híztam. Nem akartam elhinni....

Most 9 hónapos a baba, 3 kg plusz van már csak rajtam.

Amúgy elvileg a BMI határozza meg az ideális hízás felső határát, alapból 90 kg-s barátnőmnek nem nagyon szabadott híznia az egészsége miatt, ö 3 kg-t szedett fel összesen.

2011. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok

A lényeget elfelejtettem: csináltam egy alapos méregtelenítést még a próbálkozás előtt, szerintem nekem az segített nagyon sokat, nem elsősorban a vitaminok! Én ennek tudom be, hogy a túlhajszoltságom ellenére meg tudott foganni a baba, mert "tiszta" környezet várta. Aztán a terhességnél a fent említett okok miatt minden nap ittam zöld turmixot (gyümölcsök, zöldségek voltak benne vegyesen, vitaminbomba volt).

2011. nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A velőcsőzáródási rendellenességek kb 90%-a kiküszöbölhető lenne, ha a nők a terhesség előtt és az első néhány hétben szednének folsavat. Ezt nem csak a vitamingyártók marketingesei találták ki, ez bizonyított tény. Ráadásul sok nő nem képes jól hasznosítani folsavat, azt hiszem Czeizel mondta valahol, hogy ezeknek a nőknek több mint napi 20 tál spenótot kéne megenniük ahhoz, hogy elég folsav legyen a szervezetükben.

Ha nem is akarsz magzatvédő vitamint szedni, folsavat mindenképpen érdemes az elején.

2011. nov. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is tervezzük, én DM-es folsavat szedek csak, illetve több zöldséget eszem, gyümölcsöt mindig is ettem rendesen
2011. nov. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!