Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit ajánlatos a terhesség...

Mit ajánlatos a terhesség első heteiben csinálni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség első két hetében még nem is vagy terhes, a következő 2-3 hétben még nem igazán tudsz róla, hogy terhes vagy. Egy egészsége várandósság nem betegség, a korábban megszokott életvitel minden további nélkül folytatható mellette.
2011. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pihenni. Mert ha van hányinger meg hányás akkor a kismama nehezen mozdul ki otthonról.

Én pl majd megőrültem a visszereim miatt, és nem tudtam kimozdulni otthonról mert állandóan hánytam. Elég volt ránéznem. Elég volt ránéznem az orvos által felírt vitaminokra már is rohantam a wc-re. De így voltam a szagokkal is.

2011. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, nem vagy rosszul, stb, akkor semmit sem kell másképp csinálni, mint előtte. :) Esetleg annyi, hogy kerüld a nehezebb fizikai munkát és ne emelgess. Na meg szedj terhesvitamint! :)
2011. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Kerülni kell a hajolgatást, inkább guggolj a dolgokhoz.

Uszodába csak akkor szabad menni, ha előtte is jártál, különben szép kis bacikat lehet össze szedni.

Reggel engedélyezett 1 kávé, vagy tea.

Rendszeres vitamindús étkezés.

Tisztító szerek kerülése, és a macskaalomé is, ha esetleg van cicád.

Meleg vizes fürdő nem ajánlott, mert vetélést okozhat (állítólag)Én fürödtem rendszeresen és semmi baja nem lett a babámnak, igaz az első időben inkább zuhanyoztam.

Nekem kb ilyeneket mondott az első terhességemnél a védőnő.Ezek maradtak meg.Ja és terhesvitamin, ha bírod.Én hányok az összestől.(Szó szerint)

2011. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha fáradékony vagy pihenni, a szervezeted szól ha lassítani kell, a forróvizes fürdést tényleg nem ajánlott mert alhasi vérbőséget okoz ami vetéléshez vezethet, ételt csak olyat egyél amit kívánsz, nagyot ne emelj, legfeljebb karonként 2 kilót, könnyű mozgás ajánlott - mondjuk napi fél óra séta, de a rázkódással járó sportokat kerülni kell. Ennyi jó tanács jut most így eszembe :)
2011. nov. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze a nem emelés csak akkor oldható meg,ha az első babádat várod. Ha van egy 3 év alatti már otthon, akkor az emelés az egész terhesség velejárója lesz.
2011. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2011. nov. 23. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!