Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell számolni a terhess...

Hogyan kell számolni a terhességi heteket, napokat?

Figyelt kérdés

Október 11-e az utolsó menstruációm első napja, de ovulációm nem a 14. napon volt, hanem a 18-on, tehát október 29-én.

Igazából nem is ovu volt, hanem lombikos leszívás, de mindegy is, mert a kettőt most tekinthetjük ugyanannak :)


Akkor most hány hetes hány napos vagyok?

A mensi számít, vagy a 4 nap csúszás miatt kevesebb???


2011. nov. 18. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálam 12. hétig mensi alapján számolták, aztán kiderült, ahogy sejtettem is, hogy a baba 1 héttel nagyobb, mert a 7. napon volt peteérésem. Ezt a méretei is igazolták, azóta 1 héttel idősebb mindig, mint mensi szerint, így kiírva is 1 héttel hamarabbra vagyok!
2011. nov. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is később volt a peteérés, és így a csúszással számoltak, vagyis a baba mérete alapján, de ez kb egybe esik.
2011. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a 12 hetes uhu a mérvadó, mert addig nagyjából (vagyis szinte pontosan) egyformán fejlődnek. Így addig a mensidet veszik figyelemben és legfeljebb a 12 hetes uh után pontosítanak! ;) gratulálok!
2011. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elvileg a menszesz első napjától számítják.

Nekem az előző terhességnél :( is onnan számították, pedig napra pontosan tudtam, hogy 2 hétre rá voltam együtt a párommal.

Azért a menszesztől számítják, mert általában az emberek nem tudják mikor voltak együtt a párjukkal, illetve nem lehet pontosan kiszámítani, hogy mikor eshet teherbe valaki. De az ultrahangon meg tudják állapítani, kb-re pár nap eltéréssel hány hetes lehetsz. A baba mérete lehet nagyobb is, ha terhesvitamint szedsz.

2011. nov. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolsóval vitatkoznék. Ha menzesz után 2 héttel volt együtt a párjával, akkor pont hogy jól számoltak, mivel a terhességi kort úgy számolják, hogy a megtermékenyítéstől eltelt idő + 2 hét. (tehát az terhesség első két hetében igazából még nem is vagy terhes)

A magzatvédő vitamintól meg nem lesz nagyobb a baba. Ez egy tévhit.

2011. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, és a gratulációt is :)

Nagyon boldogok vagyunk, hogy ilyen hosszú idő után sikerült, remélem minden rendben lesz továbbra is.


Nektek sok boldogságot a lurkókhoz!!! :)

2011. nov. 19. 07:22
 7/8 anonim ***** válasza:

4/6 -os a tegnapi válaszoló vagyok.

Az utánamlevő válaszadónak üzenem:


Én is a menszesztől számításra gondoltam. Nem elég érthetően írtam le.

Pl 2010.okt. 19-25 volt a menszesz;

2010.okt.-nov 1 közül az egyik nap fogant.

Így 6 hetesnek számított 2010.dec 11-én. (tehát az orvosok szerint 8 hetes lenne a menszesztől számítva, azonban a mérete alapján 6 hetesnek írták be./mint ahogy az együttléttől én számoltam/)

Azért a menszesztől számítják az orvosok, mert az bíztos, míg a teherbeesés időpontja nem. Van aki minden nap próbálkozik, így nem tudja, hogy mikor hozták össze. De aki csak pont egy napon volt együtt a párjával az tudja. Akkor is a menszesztől számítják, mert onnantól kezd újra élni a petesejt a másik petefészekben.


A kérdés kíírójának pedig gratulálok a babához!

Sok sikert és drukkolok nektek is!!!

2011. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sumergo ***** válasza:
Szintén lombikos vagyok, nekem is volt 3 nap csúszás a leszíváskor, nekem ezzel a 3 nappal korrigálták az utolsó mensimet, és azzal számoltunk végig. Tehát: valójában január 28-án volt az utolsó mensim, de azt mondták tekintsük úgy, mintha jan. 31-én lett volna. Ezzel számoltunk végig, lombikos orvos javasolta így.
2011. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!