Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29. héten gyakori keményedés,...

29. héten gyakori keményedés, és jósló fájás? Mennyi jelentősége van?

Figyelt kérdés

Első gyermekemnél ezeket kb a 33. héttől éreztem, és a 37.héten született a babám.

Kicsit félek a koraszüléstől, mert úgy érzem magamat most a második terhességnél, mint az elsővel a végefele.Ugyanolyan nehéz, iszonyatos derékfájdalom, 5 perc séta után szurkáló fájdalom a hasam alján, már nagyon nehezen viselem a terhességet.Jövő héten megyek ultrahangra, ezeket a panaszokat elmondjam a dokinak?Nincs jó előérzetem:(


2011. nov. 22. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el, amint lehet, vizsgáltasd meg magad. Többedik terhessségnél a méhszáj is előbb nyílik. A sétákat most el kell felejteni és jó nagy adag magnéziumot kell szedni. A nap legnagyobb részét vízszintesben kell tölteni.
2011. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is gyakoriak voltak a kemnyedések. jóslóóm nem volt, de az milyen? Miivel első baba, így nem tudom. Séta után is hamar keményedtem. A doki megvizsgált, írt fel magnéziumot, a nap nagy részét vízszintbe töltöm, így nincs egyáltalán panaszom. Te is próbálj meg minél többet pihenni. Kitartás. 31hkm
2011. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nálam olyan a jósló fájás, mint szüléskor a fájás, derékba, alhasba sugárzik, a mensi görcshöz kicsit hasonlít, de enyhe, nem igazán fájdalmas.Inkább néha kellemetlen, és idegesítő...Meg hamar elmúlik, 1-2x érzem egymás után aztán vége.Kimondottan ezt az elsőnél nem éreztem, ott nagyon keményedtem, tehát most csak gondolom, hogy ez jósló.

Lehetetlenség feküdni 2 éves lányom mellett, a mindennapi sétát se tudom kihagyni, mert igényli hogy kimenjünk a levegőre.

Tudom, hogy ezek teljesen normális terhességi tünetek, én csak azért félek, mert ilyen korán jelentkeznek, már kb 2 hete tart.

Meg amit furcsállok bár tudom ennek nem sok jelentősége lehet, hogy sokszor melltartóbetétre van szükség, mert folyik az előtej a mellemből.(a lányomat már másfél éve nem szoptatom).

2011. nov. 22. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondd el mindenképpen az orvosnak. Magnézium tényleg jó. A pihenést én is tudnám ajánlani, de tudom, hogy mivel 2. terhességed, így ez szinte teljesen ki van zárva, hacsak nincs segítséged. Könnyű annak vízszitben lenni akinek első babája lesz.
2011. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Már ne haragudj de nem mindenki fekszik vízszintben akinek első babája lesz. 32. hétben járok, és nincs semmi segítségem és nem is lesz. Tudom egyéni probléma, de azért vannak itt olyanok akiknek maguk kell megoldaniuk mindent, szülés előtt és után is.Nagy ritkán számíthatok a férjemre amikor nem dolgozik, azon kívül se anya, se anyós se testvér nincs aki néha csak egy tányér levest hozna vagy dokihoz elkísérne stb.
2011. nov. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krisztivan ***** válasza:
Nálam kb.a 25.héttől voltak keményedéseim.Már 6X2 magnéziumot szedtem és ha megmozdultam-szó szerint-pl.a széken ülve átraktam a lábamat másik helyre máris kő kemény volt a hasam.Nem nagyon foglalkoztam vele mert bármit is csináltam ez volt.40+10 napra inditották a fiamat mert 2 ujjnyira nyitott méhszájjal sem akart kijönni.De mivel neked már volt egy terhességed,jobb ha vigyázol picit magatokra.Amennyire csak lehet kíméld magad.
2011. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hogy vagy azóta? Minden rendben? Doki mit mondott? Érdekelne, mert nálam is hasonló a helyzet, bár nekem még hamarabb kezdődött, a 25. héten. ( ha jól értettem, neked a 27.en). Nekem is 2. terhsségem.

Remélem minden rendben!

2011. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!