Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szoptatás befolyásolhatja e...

A szoptatás befolyásolhatja e egy korai terhesség megszakadását?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szeretnék hallani,hogy volt e már köztetek olyan,hogy amikor szoptatott teherbe esett,de a 7-8 hét körül elment a baba és mikor abbahagyta a szoptatást ismét terhes lett és ott már nem volt semmi gond. Nem tudom van e összefüggés a két dolog között,sajnos én most így jártam a kisfiam már csak napi 2-szer szopik,de ahhoz nagyon ragaszkodik.
2009. máj. 11. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Összefügghet, bár az is lehet, hogy teljesen más ok áll a vetélés hátterében. A terhesség és a szoptatás hormonálisan két különböző működés, és nem mindenki szervezete tudja ezt összehangolni, ezért előfordulhat, hogy egyik a másik rovására megy.
2009. máj. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én szoptattam a nagylányomat, mikor volt egy vetélésem a 7. hét küröl. Nekem azt mondta a doki, hogy más okozhatta, nem a szoptatás miatt történt. Nálam volt egy lázzal járó hányásos-hasmenéses vírus, és ettől ett baja a kicsikénknek.

Szopiztattam tovább, és rá 1 hónapra megfogant a kistesó! :-) Végig szopizott a drága, még szülni is úgy mentünk, hogy cicikézett előtte egyet. Most mind a két gyönyörűséget szopiztatom! :-)

A szoptatás a terhesség vége felé "veszélyes" a méhösszehúzódások miatt, elvileg előfordulhat, hogy hamarabb beindul a szülés. De ez se olyan tragikus, figyelni kell magadat amikor szopiztatsz, és ha bármi furcsát, vagy kellemetlent érzel, akkor abba kell hagyni.

Étkezésre, vitaminkészletre figyelj oda!

Összegezve örülök, hogy így alakult, mert amikor 2 gyerkőc szuszog szopizás közben, az valami csodálatos dolog! :-)

Sok sikert a tesókához, és hallgass az ösztöneidre!

2009. máj. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem lehetséges!! Sztorival nem tudom ezt alátámasztani,de logikus ha végig gondolod.
2009. máj. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a második válaszolónak én így is gondoltam,hogy ha lehetséges lenne nem hagynám abba a szoptatást. Gratulálok neked a két szép gyermekedhez és sok boldogságot Nektek.
2009. máj. 12. 07:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is napi 2x szoptatok, már "nagy" a fiam, de nagyon szereti és nagyon ragaszkodik hozzá A szoptatás mellett teherbe estem, 9 hetesen elvesztettük a magzatot. 6 hetesen állt le a fejlődésben, de csak 9 hetesen vették észre, hogy elhalt. A 6. terhességi hetemen én is mint az előttem lévő egyik válaszoló, egy lázas, influenzás betegségen estem át, egy hétig tartott, ez okozhatta a bajt a babánál.

4 hónapra rá ismét babás lettem, most 10 hetes vagyok, minden rendben van a babával, a fiam is szopikázik még.

Az orvosom szerint nincs összefüggés a szoptatás és a vetélésem között.

2009. máj. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Befolyásol a szoptatás. Nagyon is!

A tejtermeléshez magas prolaktinszint kell, ami gátolja az ovulációt! Ha mégis lesz peteérés egekbe szökő prolaktinszint mellett, akkor nagy eséllyel lesz a pete "selejtes", és a repedés sem hibátlan, így az egyesülés és osztódás sem, és gyakori a vetélés ilyesféle genetikai hibák miatt!

A szoptatással többezer a prolaktinszint (5-6000 akár vagy több), míg a teherbeesés sikerességéhez 300 az aranyközépút-érték.

Ha babát szeretnétek, akkor vagy le kell mondani a szoptatásról, és Bromocriptint kérni, tej-elapasztásra = prolaktinszint levitelére, vagy megvárni, míg elapad magától a tej!

2009. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!