Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most hány hetes terhes vagyok?

Most hány hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Ismerem a kalkulátorokat és tudom hogy kell kiszámolni a terhességi kort. DE, a doki minden egyes alkalommal egy héttel kevesebbet mond, mint amit a neten számolok.

Utolsó menstruációm március 11-én volt. A net szerint most vagyok a 37. hétben. Ma voltam dokinál, ő azt mondta, hogy 36 hetes terhes vagyok. De akkor így a 39. héten lenne a kiírt dátumom, nem?

Emellett a babámat mindig egy héttel kisebbnek méri a doki, most 35+4-nek mérte. Ami, ha 36 hetes vagyok, akkor belefér, de ha már 37, akkor szerintem nagyon nagy a különbség és aggódom, hogy miért nem csinál semmit vagy javasol valamit.


2011. nov. 25. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

37 hét ha 28 napos a ciklusod!

De plusz minusz 3 nap

2011. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom első 15 hétben kb. 8× másik hétben volt. Én azt vettem alapul, amit a fogadott orvosom mondott mindig.

A védőnőnél az orvos pedig egy gyökér volt, de szó szerint. Volt, hogy ténylegesen a 12 hétben jártam és közölte, hogy a 9-ben vagyok. Pedig az uh értékek normálisan a 12-nek feleltek meg ...

40+5 napra született meg a lányom sürgősségi császárral. Elméletileg uh szerint annyi volt, de már ez is kérdéses .. de ez már egy másik történet.

2011. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mikorra írt ki? A menstruáció szerint, vagy az uh-os érték szerint? Ha mindig meg volt ez az 1 hét lemaradás, akkor lehet, hogy 1 héttel később fogant, nem pont félidőben. Mondjuk akkor elvben 1 héttel tolódik is a kiírás időpontja.
2011. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig kevsebbet mondanak. Mondta is a doki, hogy nem biztos, hogy pont 14. napon volt pé-m. Na de egy hét annyira nem számít. :)
2011. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Elvileg menstruációtól számolták a kiírást, nem az uh alapján. Így lett dec. 18. a dátum.

Egyébként szégyen, nem szégyen, de abban az időben csak egyetlen egyszer voltunk együtt a férjemmel, pont félidőben, így nem sok esély maradt más fogantatási időpontra.

Nagyon aranyosak vagytok mindannyian, hogy válaszoltatok!

2011. nov. 26. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor kizárásos alapon csak félidőben fogant. :) Most amiatt az 1 hét miatt meg nem kell parázni. Kisfiú, vagy kislány lesz?
2011. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem először december 16-ra mondták a mensi szerint a szülés várható idejét (tavalyra), majd a köv. ultrahangon december 24-re! SOha nem tudták megtippelni a méreteket a fejforma miatt állítólag! De nálatok akkor adott a dátum, ha csak egyszer voltatok együtt! De hidd el, az az egy ét nem számít, én úgy tudom, két hét ide-oda nem számít! Csak a karácsony miatt nem mindegy neked gondolom, hogy bent töltöd-e a kórházban, vagy nem!
2011. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!