Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti beoltatjátok magatokat...

Ti beoltatjátok magatokat influenza ellen? Kérdeztem a dokimat is és se nem mondta, hogy adassam be, se nem mondta hogy ne.

Figyelt kérdés
Tök jó, hogy a szakemberek ránk, civil emberekre terelik a felelősséget!
2011. nov. 26. 13:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A férjem mentős, ingyen kapják az oltást, de ő sem kérte, én sem adatom be magamnak.
2011. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
én nem oltattam be magam. tavaly olyan hamar jött ez az újfajta influenza vírus, hogy nem nagyon volt idő rendesen kikísérletezni az újra a vakcinát. mégis tukmálták. én tavaly magamon se vállaltam a kockázatot, idén terhesen meg pláne nem. pedig asztmám van. arról nem is beszélve, hogy a legegyszerűbb fájdalomcsillapítóra, köhögéscsillapítóra is ráírják, hogy terheseknek nem, vagy csak szigorú kockázatelemzés után az szakorvossal megbeszélve szedje a kismama. gondolom terhesen még senki nem vállalta, hogy gyógyszerkísérletben vesz rész. Influenza ellen szedek 500mg C-vitamint, hazajövet utál fertőtlenítős kézmosás, buszon a sálamon keresztül veszem a levegőt. Tavaly nem lettem beteg, remélem az idén is elkerül. 22hkm egészségügyben dolgoztam
2011. nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem, minek?

Influenzában egészséges emberek, de betegek is ritkán szoktak meghalni. Szövödmények is azoknál lépnek fel, akik nem veszik komolyan az orvos utasításait. Sok fekvés, pihenés, folyadék.

3 nap alatt elmúlik. Annó spanyolnáthában is azért haltak meg, mert nem volt antibiotikum és a penicillin feltalálásával már veszélytelen betegség. Annyi antibiotikum van, hogy jelentéktelen, ha valakinél bakteriális felülfertőződés lép fel.


Egyébként édesanyámék az ANTSZ-el voltak egy épületben és őket beoltotta a főorvos minden évben és két hétig a karjukat nem tudták megemelni és egyébként is iszonyú rosszul voltak. és kérdezték a főorvost, hogy nem lenne e jobb az influenzát elkapni. Hát nem mondta, de jobb lett volna mert az influenza pár nap alatt lezajlik. Úgyhogy aztán inkább kockázattak.

és anyósómék pont így voltak oltás után. Ők is egyetlen évben oltatták magukat.

2011. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Annyi vírustörzs van, hogy beoltatod magad 10 ellen, és elkaphatsz más 10-et.

Sok értelmét nem látom, ez is csak egy hisztéria-okozás, ugye a gyártónak megfizeti valaki az oltást, még jó, hogy nagy reklámot csapnak neki, ha kell nekik a lé...

2011. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én beoltatom magam, és a családot is. Januárban születik a kisfiam. A lányom 3 éves, ovis, a párom egy nagy forgalmú raktárban dolgozik, az anyukám pedig egy irodában. Mindannyian jönnek-mennek, együtt élünk, szerintem jobb lesz így. Nem kell majd betegen kerülgetnünk egymást, esetleg valakit kizárni a babázásból.

Eü.-ben dolgoztam, minden évben be voltam oltva. Sosem volt semmi bajom az oltástól, és influenzás sem voltam.

2011. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szia én 19 hetes vagyok és múlt héten oltattam be magam. Van már egy kislányunk aki 20 hónapos. Egyszer leszidott a gyerekorvos, hogy hogy lehetünk ilyen felelőtlen szülők, hogy nem oltatjuk be magunkat...mármint a kislány miatt. Amúgy is beoltattuk volna magunkat, de a gyerekorvos még jobban meggyőzött. A kislánnyal amikor terhes voltam akkor is beoltattam magam. Teljesen egészséges.
2011. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én beoltattam eddig mindig a családomat. Megkapta szerdán a nagyfiam (12év), a kicsifiam (3év), a párom is, és jómagam is megkaptam. Soha semmi gondunk nem volt belőle. 17hkkm
2011. nov. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a h1n1 őrület legnagyobb időszakában voltam terhes a lányommal,nagyon sokat vaciláltam egyik nap oltatni akartam,másik nap nem.A magán dokim ellenezte az oltást,a körzeti javasolta.Aztán kiderült,hogy kötelezően ki van adva a dokiknak hogy oltatni kell.A magán dokimra hallgattam,nem oltattam,ő javasolta a sok grapefruitot,mindennap ittam egyet facsarva,nagyon jó.Voltam beteg is,mézzel,citrommal kikezeltem magam.Anyu egyszer oltatott,olyan beteg volt mint még soha,na azóta sem oltat senki a családban.
2011. nov. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az egyik ismerősöm beoltatta magát azóta minden évben sokkal betegebb mint előtte. Én sose oltattam be magam, rengeteg narancs, grapefruit, mandarin, kiwi, tea és nincs baj. Évek óta elkerült minden járvány (kopp-kopp)

Most terhesen sem fogom beoltatni magam, a dokim sem, de még a védőnőm sem ajánlotta.

2011. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Sokkal veszelyesebbek lehetnek a vakcina mellekhatasai, mint az influenza. Roviden ennyi.
2011. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!