Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amióta kismama vagyok rettenet...

Amióta kismama vagyok rettenetesen kívánom a colát és az energiaitalokat. Mennyi a heti megengedett adag kb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Colat ihatsz 1-2 pohárral ha nagyon megkívánod, semmi baja nem lesz a kicsinek, de mellette igyál sok vizet, 100% -os gyümölcslevet. Az energiaitalt én nem javaslom egyáltalán a terhesség alatt.

Én a terhesség első 12 hetében nem ittam semmi ilyesmit pedig előtte nagyon szerettem mindkettőt.

Később, a 15 hét után ha megkívántam a Colát, esetleg 1-2 pohárral, de nem csak azt egész nap, max ebéd után.

2011. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De van a Hellnek most egy New generation új kiadása és az nem tartalmaz koffeint. Abból lehet inni?
2011. nov. 28. 09:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagy a csábítás... én is egyszer egyszer megkívánom, de még így sem merném ajánlani.

Nekem eleinte a tea, kávé, cola és energiaital mind tabu volt (minden reggel egy erős kávéval kezdtem) szóval most már az is elmaradt.

A tea ízét meg nem is érzem rendesen, max gyümölcsteát szoktam néha reggeli mellé (de inkább kakaót) Cola beficcen néha, de energiaitalt nem innám, nagyon lelkiismeretfurdalásom lenne miatta.

Szóval a Kávé és energiaital kiiktatva, mióta itt a kis manókám :)

2011. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne igyál energiaitalt semmiképp szerintem, ha nincs benne koffein akkor is felpörget valamilyen módon. Kóla nem gond pár pohárral, esetleg egy tejeskávé de ha a vérnyomásod magas akkor kerülni kell ezeket is.
2011. nov. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én egyiket sem innám


ha kívánod a colát akkor szopogass el egy cola ízű jeges fagyi, én ezt csináltam


de a rendes coca cola ártalmas főleg ha napi szinten iszod, a fogaidat szét marja, savasít ami betegségekhez vezet

2011. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

szia.

bennem egyedül a cola maradt meg az első jópár hétben!! a teát, vizet, gyümilevet, tejet, szóval mindent kihánytam! még a gyömbért is!

már úgy volt hogy fekhetek be... a kalcium szintem teljesen jó maradt végig szóval nekem nem okozott gondot!

ja és néha lecsúszott - kb 4-5. ször fordult elő! - fél doboz energiaital is mostanában - a vége felé... mert annyira megkívántam!

teljesen okés a babám, szóval szerintem semmi gáz ezzel!

második baba, és már nem aggódom magam túl ilyenek miatt! persze nem vittem túlzásba semmit sem most! :)

2011. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az én véleményem az, hogy nem lenne szabad inni terhesen energiaitalt. Én cola-t sem iszom, de azt baba nélkül sem ittam eddig sem, mert nem éppen egészséges. Sőt. Nem azt mondom hogy ha megiszol egy pohárral akkor baja lesz a babának, de szerintem ne igyál hetente se cola-t, energiaitalt meg pláne. A cola rettenetesen káros a csontokra például. Csak ezt azért nem hajlandóak tudomásul venni az emberek, mert ami nem öl meg rögtön vagy betegít meg azonnal, az ugye nem is káros, a mai felfogás szerint. Az energiaital pedig a pici szívét is felpörgetheti és az nem lenne jó. Főleg ha hetente innál. Ha nagyon megkívánod akkor igyál egy keveset, de szerintem próbáld meg kibírni legalább amíg a pici benned fejlődik, hogy lemondasz ezekről. Kitartás!!! Megéri!!! :)
2011. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha édesség éhség miatt kívánod, akkor szedjél c-vitamint, mert az édesség éhség = C-vitamin hiány.
2011. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Röviden: 0 a heti megengedett adag.
2011. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De baromi nem értem! ha colát meg tejeskávét szabad akkor energitalt miért nem? Pontosan ugynaz van benne!
2011. nov. 29. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!