Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes lombikos kismama...

9 hetes lombikos kismama vagyok. Orvosaim a FLUARIX influenza oltást javasolják,3 éves kisfiamnak a VAXIGRIP-et. Kapott már valaki ilyet? Tapasztalatok az oltássokkal kapcsolatban? Kapott már valaki oltást a terhesség elején?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nemrég, 1 évesen kapta a Fluarixet, mert a gyermekorvosunknak ezzel vannak a legjobb tapasztalatai.

Ha oltatnék, akkor csak ezzel tenném én is, de én nem merem magam beoltatni, igaz nekem senki nem is erőlteti, sem a házi, sem a nődoki.

Meg nekünk szerencsére nem lombik volt, de szerintem ez nem függ össze.

Ja és ha oltatnék is csak most, a 12. hét után mernék.

Gondolkoztam rajta, de mindig a nem felé dől a mérleg, mert sosem bocsátanám meg magamnak, ha ezért történne tragédia a babánkkal.

Az elsőre mi is két évet vártunk, a második baba véletlenül elsőre összejött, nem szeretném, hogy baj legyen!

Sajnos én hallottam rossz tapasztalatokat az oltás után (első, második harmadban lévő terhességeknél aznapi, másnapi vetélést, 24. hét után pedig az oltást követő 2 hét múlva beinduló koraszülést, látványosan tele lett hirtelen a koraszülött osztály 500-1100 grammos picikkel, akiket alig, vagy nem tudtak megmenteni).

Ikerterhes koraszülés és vetélés-lombik után főleg gyakori volt ekkor (meg ez máskor is az, csak nem mindegy, hogy a 23. 30. vagy netán a 36. héten történik. Az utóbbi, már sajnos belefér, mert az ikrekkel amúgy is gyakoribb a koraszülés sajnos..

Nem riogatni akarlak, senki sem tudja bizonyítani, mert nem vizsgálták, hogy véletlen egybeesésekről van-e szó, vagy tényleg az oltás váltotta ki, de én nem kockáztatok.

Ezek a 2009-es nagy riodalom és járvány idején történtek és a saját szememmel tapasztaltam meg egy kórházban dolgozva eü-s-ként.

A 2010-es járványról nem tudok nyilatkozni, mert akkor én még a terhességem előtt beadattam 2-3 hónappal az oltást és már nem dolgoztam ott.

Amúgy az intenzíven dolgozók már 2009-ben sem oltattak, pedig ott voltak elkülönítve a H1N1-es betegek, mégsem kapta el senki.

(Amúgy a szülésznők nagy része sem oltatott akkoriban.)

Egyébként tavaly a 70 éves apukám is elkapta a H1N1-et és igaz, hogy 2 hét alatt, de otthon kigyógyult egy kis antibiotikummal megspékelve.

Nem volt vérzéses tüdőgyuszi, meg intenzív, mert időben látta doki, aki tudta, hogy mivel áll szemben!

Hogy rettegtem a híradások miatt, de csak olyan volt, mint a sima influenza, amit bárki elkapott már korábban is!

Az sem jó persze, ha várandósan kapjuk el, de reméljük nem így lesz!

Szóval én ezért nem oltatok, remélem megúszom, ha nem, hát más is esett át már terhesség alatt influenzán és egészséges a babája.

Amúgy az előző terhességemnél is megúsztam az összes nyavalyát, mert nekem nem hogy gyengítette volna az immunrendszerem a baba, hanem védte.

Ilyen is van.

Ja és nekem még talán véd valamennyit a tavalyi védőoltás, mert akkor is beadattam, de már december végén, január elején szóval ebben is bízom kicsit.

Talán fog írni olyan, aki beadatta, és semmi bajuk nem lett, biztos vannak ilyen kismamák is jó számmal és akkor tudsz dönteni, csak ezt azért leírtam.

Sőt én is láttam ilyet is, hogy már a 41. hetet átlépve jött szülés indításra nem is egy kismama, aki előtte 1 hónappal, vagy régebben adatta be az oltást,és egészséges kisbabát szült (de ők már a terhesség vége felé oltattak).

Szóval nem törvényszerű, hogy baj lesz belőle, sőt.

13 hetes km

2011. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne oltasd magad, se a gyereked. Az influenzaoltás hihetetlen nagy butaság.
2011. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne adass be influenza elleni oltást!!!!
2012. máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!