Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hová forduljak ha nincs...

Hová forduljak ha nincs pénzem abortuszra? Tudnak segiteni valahol?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kisbabám. Pár napja pozitiv lett a terhességi tesztem. Gyakorlatilag nincs annyi pénzem hogy ki fizessem az abortuszt!! Számomra nagyobb lessz a sziv fájdalom több hét múlva,fejlettebb magzattal a szivem alatt besétálni a műtőbe.És amikor lessz pénzem akkor is kevés lessz.És meg kell sporolnom az árát.. ünnpek.. a 6hós babám...!!! Emellett persze a stivem szakad szét a magzatomért!! De ha világra hoznám sokkal nehezebb sorsa lenne a már meglévő babámnak és az ujonnan születettnek is.Nem tudom hogy megtud e valaki érteni?! Nagyon nagy bajban vagyok!!
2011. nov. 30. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Nyugtass meg,hogy nem te vagy ez,csak kijavított verzióban?!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

ha nem kérlek bocsáss meg,de ettől a nőtől futkos a hátamon a hideg!

2011. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem kérdezem meg, hogy miért nem védekeztetek rendesen, velem is előfordult már sajnos hasonló. Gyesre 14900ft az ab. Minden önkormányzatnál van egyszeri átmeneti segélyre lehetőség. Menj el az önkormányzathoz, kérd ki a papírt. Ez az összeg 2-3ezer forint, nem ez a mérvadó benne, hanem a határozat amit adnak róla! Töltsd ki, vidd vissza. Azt fogják mondani, hogy majd 3-4 hét múlva elbírálják. Akkor szólhatsz, hogy de neked hamarabb kellene az abortusz miatt. Így jó esetben még azon a héten meg is kapod. Ezzel a határozattal 8900ft-ra csökken az ab. ára.
2011. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

hú hát ez szívet szaggató.

szerintem ilyen esetben családsegítő szolgálat talán..

úgy tudom hogy nem veszik el csak úgy..

igazolni kell hogy tényleg képtelen vagy a felnevelésére apukát nem említetted gondolom megvan az okod.

És esetleg ha megszülnéd és örökbe adnád?

sok anyuka áhítozik baba után,

szerintem gondold végig mit szeretnél , a védőnőd is segíthetne a probléma megoldásában !

azért egy kisbaba születéséig sok idő van majdnem 1 év addig bármi történhet jobb irányba ,de ha most abortuszra mész nincs visszaút !!!

gondold át,.

minden jót.

2011. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem gondolkoztál azon, hogy örökbe adod? Én biztos nem tudnék megölni egy kis életet. :(
2011. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a cikket találtam de,hogy így van-e manapság nem tudom:

A dráguló beavatkozás 8 ezer forintjába kerül többek között a munkanélküli-járadékban, gyermekgondozási díjban vagy gyermeknevelési támogatásban részesülőknek. A rendszeres gyermekvédelmi támogatásra, szociális járadékra vagy jövedelempótló támogatásra szorulóktól pedig 4800 forintot kérnek a beavatkozásért. Ingyenes lesz a műtét a rendszeres szociális segélyen, rokkantsági járadékon élőknek, a magasabb összegű családi pótlékot igénylők számára.

2011. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na és még ezt találtam:

A beavatkozás költségei


Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:

Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.

A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást.

2011. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán a családsegítő....talán...
2011. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nah ez a gáz, támogatni kell a gyilkosságot :(

Állam is hozzájárul. :(

Nem kell abortuszt csinálni, ha megölöd a mostanit. Nem mindegy? Könnyen dobálózol az életekkel. vagy megölöd magad és nincs gond, nem kell abortusz :D

2012. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Kiegészítem előbbi írásomat. Pasi vagyok amúgy.

"a szívem szakad szét a magzatom miatt" Pf Ha az önkormányzattól kérsz segélyt abortuszra, kérhetsz ám másra is. Önkormányzat pénzt ad, bármennyit is, családsegítő élelmiszer csomagokat, a mostani 6 hónapostól, maradnak ruhák, gyerekágya lesz, babakocsija lesz, kicsit nagyobb lesz, pár evőkanállal többet főzöl. Szóval ennyi ám, de azért öld meg!!!!!!!!!!!!!!

Szívszaggató. te már eldöntötted, csak megerősítést kérsz, én nem adom meg az tuti. Vannak lehetőségeid látod, de végig sem nézted Gyerekgyilkos. :(

2012. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 LustaBagoly válasza:

A két utolsó hozzászólónak üzenem, hogy gondolkozzon el egy kicsit mielőtt ilyen rágalmakkal illetik azokat az anyákat akik az abortusz mellett döntenek. Nekik amúgy is egy nehéz döntést kell hozni. A törvények így is elég szigorúak az abortusszal kapcsolatban, alapesetben maximum 12 hét.

Amikor egy nő szinte a semmiből él, jóformán egyik napról a másikra és teherbe esik (nem kell itt a védekezésről papolni, tudjuk, hogy nincs 100%-os biztonság) egy futókalandból ahol az "apa" igyekszik kibújni a teher alól. Igaz a törvény majd kisajtolja a gyerektartást, de az is lehet borzasztóan kevés összeg (az apa munkanélküli, feketén dolgozik, nem lehet a valós jövedelmét kimutatni, stb.) Megszületik a gyermek (rosszabb esetben fogyatékos is), pénz szinte nincs, elkínlódnak egy ideig majd, ha a helyzet tényleg annyira kilátástalan az állam akár el is veszi és intézetbe rakja.

Igen mondhatod azt, hogy akkor adja örökbe, amit viszont én nem kívánok egy anyának se. Hiába tudja, hogy jó családhoz kerül, neki le kell mondani az élő, lélegző, síró (nem véletlen hangsúlyoztam, 12 hétig ugyanis a magzat még életképtelen, függetlenül attól, hogy már eléggé kivehető emberi vonásai vannak) gyermekéről.

Tudom ez egy szélsőséges példa volt, de bizony ilyen is van! Szóval ne ítélkezzetek ilyen felháborító mértékben.

És igen, jó, hogy van támogatás erre, pont az ilyen esetek miatt, ahol nincs pénz.

2012. jún. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!