Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült valaki mostanában a...

Szült valaki mostanában a Péterfy kórházban?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem :)


Adnak hálóinget a vajúdáshoz-szüléshez? Alapítványi szobában volt valaki? Mennyibe került? Milyenek voltak a szülésznők, orvosok, csecsemősök? A Baba papírjait elintézik helyben, vagy rohangálni kellett? Megmutattak mindent? (Köldökcsonk-ápolás, szoptatás, fürdetés)


Köszönöm szépen előre is :)


2011. dec. 1. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaz már 13 hónapja szültem, de biztos, hogy azóta sem változott semmi.


Adnak hálóinget a vajúdáshoz-szüléshez?


Nem, a sajátodban vagy.Amikor megérkezel a szülőszobára, rögtön át kell öltözni, adnak egy zárható szekrényt.(Olyat vigyél, ami nem baj, ha kuka lesz, mert a picit szülés után úgy véresen, magzatmázasan rád teszik, szinte biztos, hogy a hálóinged is olyan lesz!)

Alapítványi szobában volt valaki?

Igen, csak abba érdemes, ha épp nincs szabad, akkor legkésőbb másnapra biztos kerítenek valamelyikben helyet, csak ott van benn fürdő. Egyágyas akkor 7000/nap, Kétágyas 5000/nap volt.

Nem akkor kellett készpénzeben fizetni, hanem hazaengedéskor adtak egy sárga csekket és azon kellett befizetni az összeget.

Csak vigyázz nehogy kínai szobatársat fogj ki, mert akkor busójárás lesz egész nap, látogatási időn kívül is, nem lesz egy nyugodt pillanatod. (Értsd úgy, hogy egyszerre 5-10 látogató napi 3-4 alkalommal, de szinte mindig látogatáson kívül, reggel 8-tól este 9-ig! A szült anyát megfürdetik, külön kaját hoznak be neki, a férje is bejön reggelizni, ebédelni, vacsorázni a feleségével, nagyon idegesítő!

Amúgy nagyon preferálják a kínaiakat, a honlapon is külön köszöntik őket, szóval nagyon sokan szülnek ott!

Nekik mindent elnéznek, mert mindenkit pénzelnek!)


Milyenek voltak a szülésznők, orvosok, csecsemősök?


A szülésznők nagyon rendesek, bár nekem volt fogadott, de már előtte is találkoztam többükkel is, mind szimpatikus volt!

Az orvosok rendesek általában, de azért némelyikükön érezni, hogy csak a saját pénzes kismamáival szeret foglalkozni (Dr. Bárdos pl.).

A gyermekágyon az ápolók elviselhetők, a csecsemősök szörnyűek.


A Baba papírjait elintézik helyben, vagy rohangálni kellett?


Igen, elintézik és lakcímre kipostázzák, nem kell utána járni, csak ha meg akarod sürgetni, de szerintem olyan 2-3 héten belül minden megjött!


Megmutattak mindent? (Köldökcsonk-ápolás, szoptatás, fürdetés)


Fürdetést egyáltalán nem (ők fürdetik a babákat , este fél nyolcra kell bevinni őket az újszülött osztályra, majd negyed óra múlva érte menni, tehát minden baba egyszerre fürdik, nem is érnének rá magyarázni, persze, le lehet fizetni egy csecsemőst, és akkor biztos készségesen elmagyaráz és megmutat mindent soron kívül is!) köldökápolást stb. kutyafuttában mutatták meg.

Fájt nekik, ha segíteniük kellett.

Ja, nem első nap mutatják meg, hanem ha telt ház van, akkor lehet, hogy csak 2. 3. nap érnek oda elmagyarázni!

Ja a babának nem adnak semmit csak hosszas könyörgésre egy kis forralt vizet pohárból, ami annak jó, akinek időben beindul a teje, de akinek nem, könnyen kiszáradhat a pici. Mi így jártunk.

Most várom jövő június elejére a második babánkat, semmi pénzért nem mennék vissza a Péterfybe szülni-bár ez nem volt kérdés!

Van egyébként havi egyszer keddenként du szülésfelkészítő, a honlapon fenn vannak a programok, ott mindent elmondanak, persze ott minden úgy tűnik majd minden szép és jó lesz, de ez szerintem egyik kórházban sincs így (főleg a csecsemősökkel van mindenhol a bibi).

Császármetszés után nem adnak automatikusan vérhígítót, nem egy kismama feküdt császár után trombózissal még három hetet az intenzíven, ezt is érdemes számításba venni azon túl, hogy nagyon szép és jó, hogy az apuka is benn lehet a műtőben...

Mikorra vagy kiírva?

Van dokid?

2011. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát igen ahogy az első válaszoló is leírta nagyon gáz az egész én áprilisba fogok a Péterfybe szülni de van fogadott dokim nélküle nem vállalnám be az biztos.A csecsemősök tényleg nagyon bunkók úgy kel nekik könyörögni mindenért.Sajnos tapasztalat 3 hónapja szült ott sógornőm császárral és én voltam bent nála este 9-ig mert nem nagyon segített neki senki.
2011. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm Nektek, Elsőnek különösen a részletes választ!


Választott orvosom nincs, szülésznőt szeretnék fogadni.

Egy érv szól a Péterfy mellett: hogy közel van. És a többi budapesti kórházról se hallottam jobbakat, vagyis inkább vegyes dolgokat (gondolom mindenhol pénztárca-függő a bánásmód, sajnos nálunk most nem fér(t) bele a havi 10000 a magándokinak + 100 a szülésért :()


Remélem megúszom a kínaiakat. Meg azt is, hogy "sima", komplikációmentes szülés lesz :)


Február 3-ra vagyok kiírva.

2011. dec. 2. 09:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.

2 hónapja szültem ott. Fogadott orvosom, és szülésznőm volt, nagyon rendesek voltak, de az ügyeletesek is azok. Hálóinget nem adnak, sajátot kell vinni, ahogy azt már előttem is írták. A csecsemősökről én nem mondanék rosszat, minkét gyerekemet ott szültem, és mindig kaptam segítséget, 2 nő van, akik elég flegmák, de a többiek nagyon segítőkészek, ha tudják, hogy gondod van, és idejük engedi még az osztályra is kijönnek, hogy minden rendben van-e. Ők fürdetnek, de én még hazamenetel előtt megkértem őket, hogy mutassák meg hogy tartsam a babát fürdetésnél, és szó nélkül segítettek. Szerintem mindenben segítenek, ha szólsz. Alapítványi szobában voltam, az árak, és a fizetési mód még mindig a fentiek szerint van, csak most már átutalással kell fizetni. A papírokat intézik, a látogatási időt szigorúan betartatják. Könnyű szülést, egészséges, szép babát kívánok!

2011. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked is! :)
2011. dec. 5. 15:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Én februárban szültem és kaptam hálóinget a szüléshez és a vajúdádhoz is. Mikor végeztek összevartak meg minden segítettek átöltözni a saját hálóingembe és persze a következő napokban már abba kellett lenni :)

2011. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm Neked is! Lehet szülésznője válogatja, miben kell lenni?! :) :D

2011. dec. 6. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia augusztusban szültem a Péterfyben, ha esetleg nincs még szülésztnőd tudok ajánlani privibe. Nekem "csak" szülésznőm volt fogadott!

Könnyű szülést!

2012. jan. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!