Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, ti terhesség alatt...

Kismamik, ti terhesség alatt használjátok a mikrohullámú sütőt?

Figyelt kérdés
Tegnap hallottam hogy káros a magzatra a mikróban melegitett étel.Igaz ez?
2011. dec. 2. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Elméletileg ártalmas mindenkire. Ha meg egy felnőttre pl az, akkor egy magzatra még inkább. Én ugy tudom, akkor nagyon veszélyes, ha pl a kaját műanyag edényben melgíted. Nekem ezt orvos mondta, azóta sosem melegytek műanyagban. De amúgy használom most is, es előző terhességemnél is hazsnáltam. Nem lett semmi baja a babámnak. De ha az ember nagyon belemegy a dolgokba, akkor elkeseredht nagyon, h mi minden ártalmas lehet. Nem hinném, h a mikro ártalmasabb a magzatra, mint pl a budapest szmog. ( örülök is, h ennél a terhességnél nm ott élek)
2011. dec. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Minden káros, az élet a legjobb méreg, szóval használok, első gyereknél tíz éve is használtam , sőt még a tápit is melegítettem mikróba, semmi baja a fiamnak, most is használok mikrót, nem veszélyesebb mint a banán pl amit gázzal érlelnek stb.
2011. dec. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Hogyne használtam volna?! Sőt, most is abban melegítem a baba vizet neki a tápszerhez. Egészséges vagyok, ő is az..

Sőt, amitől én rettegtem, azaz, hogy régebben mindig ölben volt a gépem és úgy dolgoztam. Ezt a 'szokásomat' a terhesség elején (kb. 4. hónapig) megtartottam.. Egészséges, életerős lányunk született és sosem volt probléma a terhesség alatt.

2011. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sőt a kicsi ennivalóját is ott melegítem (mikrózható műanyagban)
2011. dec. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, figyelek az egészségre, de nem vagyok paramami.
2011. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mármint hogy használom, és nem, szerintem meg nem károsabb mint másfajta melegítés.

Én mai napig nem értem, miért lenne káros a mikróban melegített étel bárkire, nem vagyok ász fizikából, de analfabéta sem... kb. arra a következtetésre jutottam, hogy semmi hatása nincs az emberi szervezetre, valami túlokos kitalálta és beetette vele a világot, most meg röhög a markába, hogy mennyien paráznak.

De ha valaki leírná nekem a tudományos alapját ennek a rémületnek, azt én nagyon jó néven venném...

2011. dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy a gázzal érlelt banán esetében acetilént használnak, amit maga a növény is termel gyümölcsérleléskor (minden gyümölcs ettől érik egyébként)
2011. dec. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, igen.
2011. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Akkor nyugodtan melegithetek továbbra is a mikróban!?Csak hát első baba lesz és nem szeretnék neki bajt okozni...Én ilyen parázós vagyok...Most kicsit megnyugodtam.Még 1x köszi hogy válaszoltatok!
2011. dec. 2. 17:41
 10/10 anonim ***** válasza:
12:15 vagyok újra: közben látom, hogy a rohangálás kihat az agytevékenységemre: nem acetilén, hanem etilén. :)))
2011. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!