Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34hetes kismama vagyok, a...

34hetes kismama vagyok, a haziorvosom valami védöoltást ajánlott. Beadassam? Nem is tudom pontosan mire jo. Egyáltalán szabad kismamáknak oltásokat kapni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hogy hogy nem tudod pontosan mire jó??? Mindenképpen kérdezd meg, és ameddig nem világosít fel, addig ne adasd be! Beszélj a nődokiddal is.17 hetes km.
2009. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Csatlakozom. Olyan védőoltást nehogy beadass, ami azt se tudod mire jó! :) Ált. a védőoltások nagy része ugyan ártalmatlan a kismamiknak; de mindig vannak kivételek! A házidokitól kérj azért részletesebb felvilágosítást előtte...


38 hetes kismami

2009. máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tetanusz elleni vedooltas:ved a szules kozben tortenheto fertozesektol(nem steril muszerek esetlegz)es egyben vedi a babat is szuletese utan egy ket evig,ha ez akkor nyugodtan adasd be!Biztos tudja a doki hogy mit csinal es szerintem bocsi de biztos mondta mirol van szo csak figyelmetlen voltal.
2009. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

[link]


Viszont mivel a Fluval P teljes elölt virust tartalmaz ezért várandós kismamáknak és 3 éves kor alatti gyermekeknek - ha van rá lehetőség - akkor nem ezt, hanem az u.n "split"(hasitott) vakcinát javasoljuk. Ennek oka, hogy várandósoknál és 3 éve kor alatti gyermekeknél nem lehet kizárni esetleges mellékhatásként ritkán kisebb láz jelentkezését- és a láz ezekben a korcsoportokban nem kívánatos. A split (hasitott) vakcina ilyen mellékhatást nem okoz, bár a védettség sem olyan tartós (de ebben a szezonban azért tart az is)


Ezt a vakcinát kérjed és ne félj beoltatni magad!!!

2009. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!