Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom! Ez a vérkép nagyon...

Aggódom! Ez a vérkép nagyon rossz?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok és ma vettem fel a vérvétel eredményt és sok rossz a vérképben. A háziorvosom csak hétfőn lesz megint, de aggódom, hogy valami baj van. Cukor, vas, minden más jó, de a vérképben a vörösvértest alacsony, fehérvérsejt magas, haematokrit alacsony, segment jóval magasabb, eosinophyl alacsony és limphocyta nagyon alacsony. Internetet böngészem, de nem jutottam semmire. Van esetleg hozzáértő, aki bármi tanácsot tudna adni ezzel kapcsolatban??? Köszönöm!

2011. dec. 7. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

és ezeket honnan tudod? értesz hozzá? mert nem úgy nézki? mi az hogy túl? lehet simán minden a megengedetbe van. ha nagyon rossz lett volna a laborosok tuti rögtön szoltak volna.


ne gyógyítsd magadat, menj el orvoshoz.

2011. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Óó, kedves kismami ne aggódj! Bár nem vagyok orvos, de én aztán igen csak paramami vagyok és ugyanígy megijedtem az elején a "rossz" vérkép láttán. Napokat böngéztem a neten, de aztán kiderült, hogy túlspiráztam a dolgokat, orvos is mondta, hogy minden oké. Hisz a terheseknél amúgy is megváltozik az eredmény. A vérképemnél a vörösvérsejt nálam is alacsony, a fehérvérsejt magas, hct alacsony. De nekem ezmellett a hgb is alacsonyabb, pedig szedem a vasat. Lymph nekem is nagyon alacsony, meg a neut magas. Ezek okék a terheseknél, meg a doki mondta, hogy sokszor az egyik értékből következik a másik, szal ha az egyik csillagos, akkor a másik is az lesz. Amúgy egy terhes barátnőmnek is tök olyan eredményei voltak mindig mint nekem. 33hkm
2011. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ott van a normál eredmény tartomány és meg van csillagozva ami rossz nálam. Egy csillag kis eltérés, kettő nagyobb. Innen tudom! Nem terveztem magamat gyógyítani, csak ideges vagyok és véleményt várok..ennyi. Hétfőn megyek orvoshoz.
2011. dec. 7. 11:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :)!
2011. dec. 7. 11:53
 5/11 Beus6 ***** válasza:
ne idegeskedj semmi baj nem lesz. Nálam is voltak ilyen értékek. ahogy az előttem szóló is mondta szóltak volna ha gond lenne. jó babavárást:D
2011. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg. Terhesség esetén más lesz a vérkép, mint normál esetben. Több eltérés lehet, ami nem jelenti azt, hogy baj van. Nekem is több csillagom volt, mint máskor, de az orvos nem szólt semmit. Ami miatt megijedtem, hogy a süllyedés is magas volt, arról pedig hallottam, hogy rosszat jelent. De aztán utána olvastam, és kiderült, hogy az is terhesség alatt magasabbra szökhet. Szülés után pár hónappal már egyetlen csillagom sem volt, mondhatni tökéletes lett a vérképem. :) Szóval nyugi, nincs semmi gond.
2011. dec. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én jól érzem magam..semmi tünete annak, hogy bármi gond lenne, még csak egy megfázás sem volt még idén. Persze fáradtabban, főleg, hogy van egy 21 hónaposom már itthon.
2011. dec. 7. 12:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy a terhesség miatt ilyenek az értékek, de a lányomnál nem ilyen volt. Persze minden terhessé más és a test is másképp reagál. Tényleg köszönöm a megnyugtató szavakat :)!
2011. dec. 7. 12:04
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam is sok a csillag,nekem azt mondta a doki hogy mind a terhességtől van és ez teljesen normális,én is meg voltam ijedve.Nyugi nincs baj!



28hkm

2011. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amíg az értékek mellett egy, elvétve két csillag van, addig nincs miért aggódni! Nyugodj meg, semmi gond.

Nekem 3 éve császárral született a fiam a 37. héten, mert a véreredményem olyan volt, mint az esti égbolt, minden érték mellett 3 csillag. De szerencsére egészséges, mint a makk, viszont a mai napig nem tudom, hogy miért volt olyan rossz a vérképem. Még a szülés után 2-3 hónappal is, mert akkor elmentem egy teljes vérkép vizsgálatra.

Szóval nyugi, amíg csak elvétve 1-2 csillag van, attól nem kell megijedni.


Kitartást, nyugodt terhességet kívánok!

31 hetes kismama

2011. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!