Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetes terhes vagyok, és...

6hetes terhes vagyok, és rettenetesen megfáztam. Mit ajánlanátok? Szedtetek valami gyógyszert?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt orvossal beszéld meg. C-vitamin addig, tengervizes orrspray. Biztosan szedhetsz mást is, csak orvosi felügyelettel.
2011. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Ocillococcinum-ról valami vélemény?
2011. dec. 7. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:

semmit nem szedhetsz ami gyógyszer készítmény az elsö 12 hétben.

vagy is szedhetsz de magas rizikó faktor hogy a belsö szervek nem rendesen vagy elváltozással fejlödnek ki.


a 12-ik hét után lehet paracetamol tartalmu dolgokat szedni, de akkor is inkább kerülni kell.


ha nagyon oda vagy menj el orvoshoz.

2011. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meleg hársfa teát ihatsz ( jó sokat) , az nagyon jó, nekem a gyógyszerész ajánlotta. Szedtem az oscilo-t is, de szerintem nem használt.
2011. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Anno ugyanígy 6 hetesen fáztam meg kegyetlenül!:) Valóban kerüld a gyógyszereket, de a jó öreg módszer beválik: meleg tea, mézzel, (hársfa is jó!) akár ilyen jellegű cukorkák, nem túl nagy adag (500 felett nem ajánlják kismamáknak) C vitamin, calcium tabletta, tengervizes orrspray, homeós cuccok, hagyma, fokhagyma. Hőemelkedésre hűtőfürdő, de ha nagyon felmenne a lázad, hívd fel a dokit, hogy mit vehetsz be, mert azt csillapítani kell. Jobbulást, boldog babavárást!:)
2011. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mst szedtem az Oscillot.Már meglévő betgegségnél 6 óránként vettem be úgy, ahogy az a dobozon van.Nekem nagyon bevált.

Előző terhességemnél ami ilyenkor használt a fokhagyma volt.Egy gerezd fokhagymát átnyomtam fokhagymanyomón, és beletettem egy evőkanál mézbe.Letuszkoltam egy jó nagy falat kenyérrel.Azt napi többszöt ismételtem.Két nap alatt rengeteget használt.Azt elárulom, hogy szerintem borzalmas az íze.Torokfájásra sós-vizes gargalizálás vált be.Ami még jó ilyenkor az a frissen facsart grapefruit magas C vitamin tartalma miatt.

2011. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kamilla tea, az fertőtlenít is, ha nem csak megfáztál.

Pihenés, alvás. Na meg irány a doki. A láz a legveszélyesebb.

2011. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Javaslom nézd meg a 2 héttel ezelőtti 9 hónap című műsort, Czeizel Endre prof. beszél a gyógyszerek hatásáról a magzatra. A TV2 honlapján megtalálod. Ennek alapján én azt mondom hogy nyugodtan vegyél be gyógyszert, főleg ha lázas is vagy! Mert kinek higgyen az ember ha nem Mo. legjobb genetikusának?!
2011. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 hetes vagyok,és én is nagyon megfáztam,meg is ijjedtem,mert 3-4 napig nagyon rosszul tudok lenni.De vettem gyógyszertárban az előttem már említett hársfateát,azt jó forrón csak mézzel ízesítve ittam este,és ecetes tormát ettem (nagyon csípett),amitől kidugult az orrom,és a c vitamint hordóskáposzta formájában vittem be:)Ez volt tegnapelőtt este,tegnap sokkal jobban voltam,már az orrom is alig folyt,ma pedig szuperül érzem magam :)Próbáld ki!

2011. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Vettem oscillococcinum-ot azt szabad.És savanyú káposztázom,meg narancs és kamillateát iszom nagyon sokat.Talán segít valamit.Köszönöm mindenkinek!
2011. dec. 8. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!