Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kövér kismama vagyok, nem...

Kövér kismama vagyok, nem merek orvoshoz és védőnőhöz menni, mi lesz ha kigúnyolnak?

Figyelt kérdés
2008. márc. 25. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ne butáskodj! Olyan vagy amilyen vagy. Az a legfontosabb, hogy a Bébid és Te is jól és egészségesek legyetek. Ha már "kövéren" kezdted a terhességet nem fogsz annyit felszedni. Nyugodtan menj hisz a kisbékád érdeke, hogy minél előbb lássa egy orvos, és azt mondja : minden rendben. Nagyon szép, boldog egészséges babavárást! Különben is terhesen nem lehet fogyózni! :)
2008. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
na ne butáskodj miért gunyolnának ki?előbb utobb el kell menned az én barátnőm 127kg volt amikor terhes lett utánna felszedett még 15-öt ugy hogy dietáznia kellett őt sem gunyolták ki csak figyelmeztették hogy nehéz lessz.8honapra született a fia majd 5kg val.most 18 honapos.sok sikert és örömet aztán sipirc a dokihoz
2008. márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Ne butáskodj...ha odamész és szétnézel sztem semmi ilyen érzés nem marad benned.Amúgy meg menni kell ha meg akarod kapni a juttatásokat.Nekem meg nincsenek olyan szép ruháim mint a többi kismamának..de nem érdekel.Örülj a babának,mert más nagyon sokat dolgozik érte.És hidd el minden kismamában vannak ilyen érzések aki egy kicsit többel kezdi,és többen vannak mint akik sztármodellként élik meg a terhességet.Ha meg szól az orvos vagy a védőnő engedd el a füled mellett.De figyelj oda ez idő alatt hogy ne szedj fel sokat mert az nem jó neked sem meg a babának sem.További kellemest.És bocs a szófosásért.:)
2008. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok! :)
2008. márc. 25. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

szia!


Én is csatlakozom az előttem válaszolók véleményeihez,egyettértek teljesen velük. Miért nem mersz menni ez miatt az orvoshoz? szerintem neked most örülni kellene hogy kismama lettél és hamarosan anyuka ami a világon a legcsodálatosabb dolog és neked ezért büszkének kell lenned mert nagyon nagyon sokan szeretnének kicsibabát és sajnos nem lehet. Gondolj csak arra hogy nem csak te vagy ilyen hanem mások is vannak rajtad kívűl és mégsem foglalkoznak csak magukkal és a pici egészségével. Attól hogy te molett vagy nem azt jelenti hogy te más vagy mint a többi kismama nem ugyan olyan ember vagy te is én is elég molett vagyok és mégsem foglalkozom másokkal hogy ki mit mondd,én így jól érzem magam és kész és különben is a babám egészsége a legfontosabb most tehát diétázni semmi esetre sem próbálkozz! Vegyél erőt magadon és gondolj arra hogy a babának fontosak a vizsgálatok és le kell küzdened a gátlásokat,tudom nem könnyű de ha először megteszed utána már minden simán fog menni. Sokssikert kívánok,és jó babavárást.

2008. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Megértem, amit érzel, mert én gyermekként voltam kövér, és sajnos már akkor magas volt a vérnyomásom. Nagyon sokat kellett orvoshoz járni, és azóta is a nagy fehér mérleg a rémem, pedig teljesen normális testsúllyal kezdtem a terhességet, és most 30 hetesen sem szedtem fel még olyan nagyon sokat (8kg-ot).

Kigúnyolni biztosan nem fognak, mert hidd el, nem csak Te éled át ezt a problémát, bár biztos elmondják, hogy oda kell majd figyelned. A védőnő azért van, hogy segítsen, nyugodtan kérd a tanácsát, hogy a plusz kilók miatt ne legyenek egészségi problémák a babavárás alatt!

Ne feledd, most már egy picikéért is felelős vagy, és ne aggódj, szorongj, hanem próbáld élvezni, hogy a világ legcsodálatosabb ajándékát kaptad!

Nagyon boldog babavárást!

30 hetes kismama

2008. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Én 128 kilóval kezdtem a terhességem, na jó, ehhez vagyok 180 cm magas, no de akkor is jókora túlsúllyal. A 24. hetén vagyok, 3 kilót "híztam", pedig bármit megeszek, ami jólesik, de alapból kevesebbet, mint előtte. Az ég világon semmi rossz tapasztalatom nincs sem az orvossal, sem védőnővel ez ügyben, nyilván magamtól is tudom, hogy vigyázni nem árt, sőt, kell. Remélem valóban csak azt az 5-6 kilót fogom felvenni, amit a doktornőm mondott.

Semmi ne tartson vissza, hogy szakemberhez fordulj, ha viszont úgy állnak hozzád, ahogyan nem kellene, keress mást, akár addig keress, amíg megfelelőt nem találsz, már ha van rá lehetőséged!

Nagyon boldog bébivárást!

2008. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Több önbecsülést! nem attól lesz valaki értékes ember, hogy tökéletes az alakja...
2008. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Az orvos és a védőnő azért vannak, hogy segítsenek!Ha netán olyanba botlasz, aki emberileg kifogásolható, semmiképpen se magadban keresd a hibát! Keress másikat, de semmiképpen ne érezd emiatt rosszul magad! Sajnos van egy-két díszpéldány ,aki nem érdemli meg a bizalmat!De ez nem a te hibád! Most Ti vagytok a fontosak! Ne érdekeljen, hogy ki mit gondol!Boldog babavárást!40. hét végén járó kismami

2008. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
ne foglalkozz senkivel. és nem tevagy az elsö se nem sz utolso telt kismama.
2008. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!