Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negyedik napja Tulhordja a...

Negyedik napja Tulhordja a feleségem a babát! Vajon holnap meginditják a szülést? Ha meg hogyan?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül túlhordásról van szó, a fogamzás időpontját csak körülbelülre tudják belőni, így a szülés sem feltétlenül aznap van, amikorra kiírnak valakit. Barátnőm a nyáron majdnem két héttel később szült, mint ahogy ki volt írva, és fel sem merült, hogy megindítsák a szülést.
2009. máj. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző kommentelőnek teljesen igaza van. Én 8 nappal hordtam túl a babámat, kutya baja nem volt, tuti elszámolták, mert 35 napos a ciklusom.

Amit kérdeztél: orvos / kórház függő, hogy mikor indítják meg pusztán a túlhordás ténye miatt a szülést, de max 2 hétig várnak. (1 hét körül a legtöbb helyen szerintem már indítanak)

Eközben azonban naponta / kétnaponta vizsgálják (szívhang, magzatvíz állapotát megnézik - ha a méhszáj nyitott, UH, flow vizsgálat). Ha bárnómi arra utal, hogy a baba már nem érzi jól bent magát, akkor rögtön elindíthatják a szülést.

Nekem indított szülésem volt, de előtte pár nappal már kaptam méhszáj tágító (lazító) hüvelytablettát, majd zselét (mindkettőt kórházban "rakják fel" mert megindulhat tőle a szülés - nálam semmi hatása nem volt.)

A 8. napon pedig oxitocin-infúziót kötöttek be, ez az igazi szülésindítás, mert fájásokat idéz elő egy idő után.

Nálam minden előzetes vizsgálat azt mutatta, hogy a baba jól van, pusztán a túlhordás ténye miatt indították meg a szülést a 8. napon.

2009. máj. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még 6 napig semmi gond nincs .
2009. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!