Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Péterfyben hogyan működik a...

A Péterfyben hogyan működik a terhesgondozás?

Figyelt kérdés

Nem ott lakom, de ott szeretnék szülni. Egy előadáson a szülésznő tanácsolta, hogy járjak oda terhesgondozásra.

A honlapon van vagy 20 orvos, én kiválasztottam egyet, akit itt is dicsértek.

Betelefonáltam időpontért, erre kiderült, hogy összesen 3 orvosnál van terhesgondozás. Nem egészen értettem, akkor ott vezetnek le szülést, de másik rendelőben dolgoznak?

És a vége felé, amikor heti többször kell ctg-re menni, hová rendel be? Vagy azt a szülésznők csinálják a kórházban?

Kicsit tanácstalan vagyok, nem szeretnék az utcáról beesni majd. (Szülésre nem fogadnánk orvost, de azért ismerjenek már legalább látásból.)


2011. dec. 13. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Péterfybe járok terhesgondozásra, szintén nincs fogadott orvosom. Gyakorlatban én úgy kezdtem, hogy elmentem a rendelőben a nőgyógyászatra, ahol megvizsgáltak, elküldtek ultrahangra, ahol megállapították, hogy valóban várandós vagyok. Utána jelentkeztem be terhesgondozásra Pálmához, aki egyébként nagyon aranyos, segítőkész. Ő írt meg minden beutalót (vérvétel, EKG, stb.)

Én három orvossal találkoztam eddig a gondozóban (Panyi, Orbán, Anga), egyikkel sem volt gond, lelkiismeretes, megbízható dokinak tűnnek.


NST-ről még nem tudok nyilatkozni, 33 hetes vagyok, bár lassacskán esedékes, ha holnapi kontrollon megtudom, megírom :)


Ha kíváncsi vagy még valamire, kérdezz!


Boldog babavárást :)

2011. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Én a Péterfybe tartozom, idági oda jártam terhesgondozásra is. Igen, összesen 3 orvos látja el, egymást váltva a terhesgondozást és a nőgyógyászati ellátást is. Van még sok szülés-nőgyógyász a kórházban, de azokat nem találod meg a TB rendelés keretein belül,szerintem csak magánpraxisban.


Szerintem, ha szülésre nem akarsz orvost fogadni és nem akarsz magánba fizetni a terhesgondozásért, akkor próbáld ki a TB terhesgondozást. Akár mindhárom orvoshoz is bemehetsz, különböző alkalmakkor, amikor menned kell és meglátod ki a szimpatikus neked.


Alapból annyit, hogy minimális időt foglalkoznak veled. Én egyetlenegyszer sem töltöttem öltözés-vetkőzéssel, vizsgálattal és konzultációval többet az ottani egyik orvosnál, mint kb. 5 perc, de lehet, hogy sokat mondtam. Futószalag és mindig sürgetőnek éreztem. Ezzel nincs is semmi gond, ha problémamentes a terhességed. Nekem most van problémám és nem vagyok megelégedve az ellátással, amit ott kapok, szóval azt hiszem át kell menjek magánpraxisba, de valaki máshoz.

2012. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!