Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivitelezhető a magán és...

Kivitelezhető a magán és sztk-s terhesgondozás párhuzamosan?

Figyelt kérdés
Magán terhesgondozásra kezdtem el járni, mert mikor még nem volt orvosom be kellett mennem az ügyeletre vérzés miatt. Az ügyeletes nagyon szimpatikus volt, ezért elkezdtem hozzá járni a magánrendelőjébe. Viszont ő nem tud beutalót adni egy csomó vizsgálatra, ami magán úton nagyon sokba kerülne, így arra gondoltam,hogy az SZTK-ba olyan dokihoz járok aki már idősebb és nem vállal szülést. Szerintetek kivitelezhető, hogy az sztk-s orvos ad így beutalókat? Vagy ilyet nem szívesen csinál senki? A magán dokira nem sajnálom a pénzt, belefér, viszont fizetem a TB-t évek óta, és nem akarok fölöslegesen pénzt kiadni államilag támogatott vizsgálatokra, aminek ugye ilyenkor jobb helye is lenne! Érdekel a véleményetek! Remélem érthető voltam.
2011. okt. 27. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én hasonlóképp csináltam, nem is azért mert így akartam, csak így jött össze. Találtam egy rendes dokit, hozzá jártam a magrendelésre, de ő más városban volt és arra a helyre, ahová én szerettem volna járni egyéb vizsgálatokra, vérvételre, nem tudott adni beutalót. Ezért a helyi sztk-ba elmentem a nőgyógyászhoz (ő sem vállal szülést), ő adott ott helyben beutalókat és az eredményeket viszont a magándokihoz vittem megmutatni. Nem volt ebből semmi gond.
2011. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én magán dokihoz 70km-re jártam, de vérvétel, belgyógyászatra pedig 20kmre lévő kórházba ilyenkor mindig a háziorvostól kértem beutalót a doki nem szolt semmit inkább örült hogy már a kész eredményekkel mentem hozzá
2011. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy cipőben vagyunk. Magán dokihoz járok (a város másik végébe szinte). Csak a terhesgondozást végzi, beutalókat nem tud adni. Bár lehetőség lenne olyan magán laborban megcsináltatni a vizsgálatokat, akikkel ő szerződésben áll, de az irtó sok pénz, a dokim is tudja, hogy nálunk nincs "túltengés", így ő ír egy papírt mindig házi orvosomnak, hogy milyen vizsgálatok aktuálisak, és azokra a helyi SZTK-ba megyek. Épp most fixáltam le a 12 hetes UH időpontját, és az SZTK-ban húzzák a szájukat, hogy ha nekem magán dokim van, akkor miért ide jövök, de mivel kénytelenek, megcsinálják. Ezzel jár sajnos. Már az előző gyerekemnél is így csináltuk. (Azt hiszem, a 18 hetes UH-ra egy magán helyre megyek majd, de nem 4D-re csak egy normál szonográfushoz.

Amikor első gyerekemmel voltam terhes, akkor még lehetősége volt a dokimnak arra, hogy a kórházhoz tartozó SZTK-ba beutaljon, de idő közben változott a törvény, ezt már nem teheti meg...


Szóval kivitelezhető, még ha nem is mindig egyszerű.

2011. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a gyors válaszokat!

1. válaszolótól kérdezném,hogy kerek perec elmondtad a helyzetet? Hogyan reagált? Csak mert azt képzelném,hogy ilyet nem szívesen csinál egyik orvos sem. A beutalót simán odaadta,vagy meg is vizsgált?

2. válaszolónak írom,hogy nálunk a háziorvos alig tud valamire beutalót adni. Nagyon furcsa, hogy nemhogy városonként,hanem kerületenként más és más a rendszer!

2011. okt. 27. 13:16
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi 3. válaszolónak is! ezek szerint el kell kezdeni anyaoroszlánná változni már most, és elővenni a fapofát. Nem baj,edződünk,...később is lesz attrocitás bőven :)
2011. okt. 27. 13:19
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nálam ebből nem volt gond.

Az sztk-s doki nem is kérdezte, hogy járok-e magándokihoz, én meg nem is mondtam. Csak mentem a beutalókért és kész. Volt, hogy én kértem meg, hogy vizsgáljon meg, de igazából szerintem nem én voltam így egyedül ezzel a helyzettel, ezért a doki nem is kérdezősködött, csak írta a beutalót és ennyi.

A magándokim meg örült, hogy megvannak az eredmények és kész.

2011. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez (is) nagyon hasznos volt!
2011. okt. 27. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam.A magán dokim mondta,hogy ha tudok keressek egy sztk-s orvost,mert ott mindent helyben el tudnak végezni(labor,vizsgálat,UH,ekg,stb.)ő viszont csak a kórházba tud beküldeni ezek miatt,és ott órákat várhatok.Olyan szerencsém volt,hogy-mint kiderült-egy nagyon jó ismerős csajszi nőgyógyász mellett asszisztens(az V. kerületben,sztk-ban),így minden gond nélkül mehettem oda.Ráadásul várnom se kellett soha.Ami dupla-és pozitív-csavar az ügyben:amikor elmondtam a magán dokimnak,hogy ki a másik dokim,kiderült,Ők régebben egy kórházban praktizáltak,és nagyon jó kollegális viszonyban vannak.És azt is mondta,így nyugodt,mert jó kezekben vagyok.Na,nekem se volt mindegy,mert a magán orvosomnál egy vizit 14000 ft,a másik orvosnak 5000 ft adok.Havonta az sztk-ba mentem,utána felhívtam az új infókkal a magándokit,nála pedig 4x voltam a terhesség alatt,és persze Ő vezette le a szülésemet.Tervezzük a következő babát,ugyan így fogjuk csinálni.Ráadásul most is mindkettőjükkel kapcsolatban vagyok.
2011. okt. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyjából ugyanez a helyzet. Van magándokim, de csak az sztk-s terhesgondozáson adhatnak beutalót akármire is (kötelező uh is ott van, vérvétel stb.)

Így kénytelen vagyok oda is eljárni, bár ott csak megírják a papírt és pá, mert látják a kiskönyvben, hogy van orvosom.


Amúgy nem is tudtam, hogy ezeket lehetne magán úton végeztetni.

2011. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tök jó! Akkor ezek szerint működik. Köszönöm mindenkinek!

Utolsó kérdezőnek: magán úton is meg lehet, de nagyon drága :S

2011. okt. 27. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!