Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19. hetesek vagyunk. Az...

19. hetesek vagyunk. Az elmúlt két hétben hetente feljött +1 kg. Azt mondják csak a hasamon látszik, de azért aggódom. Ilyenkor normális heti 1 kg +?

Figyelt kérdés
Nem eszek sokkal többet, meg szedem az elevitet is. Lehet, hogy attól van? Vagy ez lehet a cukornak is a jele? Volt valakinek hasonló "problémája" ennyi idősen?
2008. márc. 27. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ez terhesség alatt kiszámíthatalan. Nem kell izgulnod, nekem is volt olyan hónap, hogy 4 hét alatt több mint 5 kg-ot híztam az elején, aztán meg egy hónap alatt jóindulattal másfelet. 8. hónap végén vagyok, összesen 13 kg-ot szedtem fel. Az előzőnél több, mint huszat. Sok függ attól, hogy előtte milyen volt az alkatod. Ha nem folytatódik ez több héten keresztül, akkor szerinem nincs miért aggódni.
2008. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egészséges súlygyarapodás


Az, hogy mekkora súlygyarapodás számít normálisnak a terhesség alatt, függ a babavárás elõtti súlytól és a magasságtól, valamint természetesen attól, hogy egy babát vagy ikreket vár valaki. Egy normális súlyú nõnél kb. 11-15,5 kg az ajánlott súlygyarapodás, ennél többet az orvosok már egészségtelennek tartanak (általában ennél kevesebbet is).



Mi lesz a plusz kilókból?


A 11-15,5 kg-ból körülbelül: 3-3,5 kg a baba, ugyanennyi a testedben megnövekedett tápanyagraktár, kb 50-80 dkg a méhlepény. Csaknem 1 kg-nyival nõnek a melleid és ugyanannyival a méhed. Majdnem 2 kg-nyival több folyadék van a testedben a babavárás végén (elsõsorban vér, amelynek a mennyisége 50%-al is megnõhet), és 1 kg körül van a magzatvíz súlya. Épp ezért nincs okod aggodalomra: ugyanezt a súlyt minden fogyókúra nélkül is leadod majd a szülés után, körülbelül 6-7 hónap alatt.


Mikor mennyit gyarapodsz


Az összes súly körülbelül egynegyedét az elsõ harmadban, a többit pedig a második kettõben szeded majd fel - a harmadik harmadban valamivel többet, de az utolsó 1 hónapban a gyarapodás lelassul. A lényeg a folyamatos testsúlynövekedés: a babavárás mindegyik szakaszában káros a fogyókúra illetve a testsúlyvesztés.

www.mamanet.hu/modules.php?name=News&file=print&sid=66

boldog babavárást

2008. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:)
2008. márc. 27. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem is nagyon egyéni, illetve időszakos, hogy ki mennyit hízik. Nekem a 20. hétig szinte tilos volt hízni (vérnyomásproblémák miatt), a 21. hétig 3-4 kg-ot mégis híztam. Most 31 hetesen 9-nél tartok, igaz más problémák miatt ágynyugalom, és nagyon kevés mozgás mellett! Ne aggódj, amíg neked és a babának nem okoz valamilyen egészségi problémát, addig nem lesz baj!

Boldog babvárást!

2008. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam szinte ugyanaz a helyzet, mint Nálad: a 20. hétig én kb. 2 kilót híztam, majd a 20. és a 27. hét között további 6-ot (tehát most vagyok 8 kilónál). Vagyis a 20-27. hét között én is szinte hetente 1 kilót híztam. Viszont a szakirodalom szerint is lehet ennyit (egész pontosan 8-9 kilót) hízni a 28 hét végéig. Egy majdnem 28 hetes kismama
2008. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Nálam teljesen ugyanez volt, csak elindult a hízás már a 17. héten.Most a 21. hétben vagyok és van rajtam 6 kg plusz.Tudom nem kevés, de adokim mondta, hogy számoljam a kalóriákat napi 1800 amit megszabad ennem.Hozzáteszem én sem zabáltam nem ettem édességet sok rostosat fogyasztottam és mégis.Rajtam se látszik csak a pocimon, gondoltam is, hogy azért van mert has tájékon annyira gebe voltam, hogy ráfért a hízás.Mindenesetre beütemeztem heti 1 nap gyümönapot, sokan ajánlották, ez majd vizesedés ellen is jót fog tenni állítólag, de a beleimnek biztosan.Sajnos sosem voltam megelégedve az emésztésemmel, de most aztán főleg nem.Biztosan sokminden közrejátszik, én próbálok odafigyelni, de ha továbbra is ugrálnak fel a kg-k akkor nincs mit tenni...Amúgy te hány kg-nál tartasz?

Boldog babavárást.

2008. márc. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Újra én...a lényeget kifelejtettem.Miután szépen felugráltak a kilók rám akkora nagy gyönyörű pocakom lett, hogy sokan azt hiszik a végén járok....ez van :oD
2008. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!