Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Róbert klinikán volt valaki...

Róbert klinikán volt valaki integrált teszten?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok,és jövőhéten megyek.Miből áll ez a vizsgálat?és mennyibe kerül??
2011. dec. 16. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem ott voltam, de a Róbertben 25 ezer Ft.

Elvileg 2 ultrahang és 2 vérvétel történik. (12. és 16. héten.)

De a honlapon külön úgy írja, hogy ultrahanggal együtt már 34 ezer az integrált teszt, szóval szerintem akkor ez a mérvadó, mert ultrahang nélkül nincs értelme a kockázatbecslésnek.

Ha befizettél esetleg a terhesgondozási csomagra, akkor elvileg annak tartalmaznia kell az integrált tesztet is a Róbertben.

Az első terhességemnél a G1 Intézetben voltam Integrált teszten, 30-ért, de megbántam, mert csak 17 hetesen volt eredmény, addig meg izgulhattam (csak a második vérvétel és ultrahang után 1 héttel van eredmény).

Most a másodikkal inkább az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba mentem, szintén 30-ért a kombinált tesztre, aminek náluk ugyanolyan magas a találati aránya, mint máshol az integráltnak, itt csinálnak egy ultrahangot, amiről DVD-t is adnak, már a baba nemét is megtippelik és a vért leveszik, eredmény pedig másfél óra múlva megvan, meg lehet várni.

Csak azt a kis időt kellett végig izgulnom és fantasztikusan jó eredmények születtek, több rendellenességre becsültek kockázatot, mint a múltkori integráltnál...

Tudom, hogy nem csak a kérdésedre válaszoltam, de én az Istenhegyit ajánlom inkább, mert ott hamar kiderül, ha gond van és nem 17-18 hetesen kell vele szembesülni és a 15. hétig meg tudják csinálni a mintavételt (nem magzatvíz, hanem lepényszövet), ha arra van szükség (az még 35 ezer), persze kívánom, hogy ne kelljen és jó eredmények legyenek!

2011. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!