Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen fiu nev...

Szerintetek milyen fiu nev illik a Valik vezeteknevhez? Az sem baj, ha nem magyar nev mivel a parom szlovak en pedig magyar tehat valami koztes nevet keresunk

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Marcell.
2011. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tamás
2011. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Dominik, András
2011. dec. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A Dominiken en is gondolkodtam, de olyan furan hangzik, hogy Dominik Valik vagy Valik Dominik....nem tudom valahogy nem az igazi :)
2011. dec. 19. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Kristóf/Krisztofer jól hangzik a nevetekhez :)
2011. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Azt hittem egyszerubb lesz nevet valasztani, de ugy latom tevedtem :)Valahogy fiu nevbol sokkal kevesebb jo van mint lany nevbol
2011. dec. 19. 15:30
 7/11 H.Orsolya ***** válasza:

Szia :) Mikor elolvastam a kérdést rögtön "M" betűs nevek jutottak eszembe :)

Márton, Marcell, Milán

2011. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tenyleg az M betus nevek jol hangzanak, es most jut eszembe, hogy a parom neve is M betuvel kezdodik :)
2011. dec. 19. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyből az ugrott be hogy Valik Pali :) aztán meg a Krisztián.

Szerintem azok is jók, amiket ha rövidítve vagy becézve mondasz, mint a Pál-Pali, akkor i-re végződik.

2011. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, de lehet, hogy ez csak az én teóriám, a következő:

A VALIK elég erős név, olyan határozottan hangzik, tehát magas hangrendű, lágyabb nevet választanék hozzá.Vagy aminek a második fele magas hangrendű.Pl:Bende, Bence, Máté, a Marcell is jó.

A másik, hogy a K betűsök nagyon nem jók hozzá, mert nehéz egyben kimondani.Pl:Valik Kristóf, próbáljátok csak meg, beletörik az ember nyelve.

Még mene olyan is hozzá, ami magánhangzóval kezdődik szerintem legalább is.Ilyen pl:Andris, vagy Ármin,Ábel.Húúú, ez az Ábel jól hangzik:)

Valamint, ha már ilyen hosszúra sikeredtem, a V betűsök sem jók, hacsak nem lágyabb a név.Ha a Vazult nézem, az nagyon rossz, de a Vince, vagy Vencel jobban mutat.

Ha a keresztnév vége K betű, az sem valami jó, mert nagyon nyomatékossá teszi a nevet.Persze valaki ezt szereti.Furcsa pl:Valik Erik, Valik Patrik stb....

Én ezeket a dolgokat vettem figyelembe, amikor nevet választottunk.Meg még azt is néztem mire esik a névnapja, hogy ne a születése, vagy karácsony közelében legyen.

Unokatesóm ugyanis Éva/névnap dec.24./, december 26.-án született, ott a karácsony, és dec.23.-án ment férjhez.Szegényemet mindig sajnáltuk, hogy az év más részében nem ünnepelhet semmit.

Bocsi, hogy hosszú voltam, de ezek a névválasztásos dolgok nagyon nehezek, és mindig elkelnek tanácsok...

Azt már persze az ember saját maga dönti el megfogadja e.

Boldog babavárást!

1,5 éves kisfiú anyukája, és 24 hetes kismama

2011. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!