Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert szedhetek...

Milyen gyógyszert szedhetek megfázáskor terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7 hetes veszélyeztetett terhes vagyok, és a hétvégén sikerült megfáznom. Lázas nem vagyok még, csak be van dugulva az orrom, tüsszögök, fáj a torkom és folyik az orrom és fáj a fejem. 2 napja mézes citromos gyümiteát iszok, illetve facsart narancslevet, de túl sokat nem javult.

Lehet ilyenkor szedni valamit vagy van valamilyen itthoni praktika? Nem szeretnék jobban belemenni.

Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. dec. 20. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Ihatnál még calciumot, használj tengervizes orrspray-t, hársfateát/cukrot, mézet önmagában, sok fokhagyma, rengeteg folyadék, ágynyugalom. Ha lázas lennél, akkor viszont mindenképp gyógyszer kell (én rubofent vettem be anno) Sajnos ezt ki kell bekkelni, de ne aggódj, ha veszélyeztetett is vagy, a megfázástól nincs veszélyben a magzatod. Mielőbbi gyógyulást!
2011. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én Tantum Verdét használtam és Oscillococcinumot. Elég hamar rendbe jöttem. Plusz sok C-vitamin, napi 1000-2000mg ilyenkor simán mehet.

Mielőbbi javulást!

2011. dec. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak náthás vagy akkor Coryzalia. Nekem 2 nap alatt elmúlt tőle a náthám.
2011. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Oscillococcinumot nyugodtan, és áztass csipkebogyót hideg vízbe.Napi 1000 C-vitamint javasolt még nekem a doki.Sós vizes gargalizálás a torokra.Méz magában, ne teába, mert kimegy belőle a meleg hatására a lényeg.
2011. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hagymateát javasoltak nekem, épp a múlt héten voltam beteg. 24 hkm
2011. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Torokra Homeogene9.
2011. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Igen, a homeós bogyókat kihagytam, az is hasznos, de valahol olvastam, hogy a "lórúgásnyi" C-vitamint (500 mg felett) nem javasolják kismamáknak!
2011. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a homeo-bogyókra esküszöm. Nézd meg a homeopatiai.info.hu-t, ott eldöntheted a tüneteid tükrében, hogy pontosan melyik szer segíthet neked a leginkább. + hársfatea, méz, c vitamin (én 1200-asat szedek az - egyébként gyógyszerellenes - orvosom hozzájárulásával), orrdugulásra torma, ha meg bírod enni (én kifejezetten kívánom is :D). Sok-sok-sok folyadék, fekvés, pihenés! Jobbulást!
2011. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is gyógyszerellenes a dokim, de kifejezetten ajánlotta a napi 1000 C vitamint.
2011. dec. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!