Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudtam, hogy babás vagyok....

Megtudtam, hogy babás vagyok. Mire figyeljek mostantól?

Figyelt kérdés
Étkezés, mozgás, vitaminok, napirend, minden érdekel.
2011. dec. 19. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Eloszor is Gratulálok:) na én nagyon vigyáztam az étkezésre,mozogni sokat mozogtam de nagyon figyeltem magam mármint ha éreztem álmos vagyok akkor akármi johetett én mentem pihenni.Amugy nem vittem tulzásba semmit.
2011. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyers tojás,nyers hús (ah tatár biftek ) tilos.
2011. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerüld az alkoholt, a dohányt, és a gyógyszerfogyasztásánál mindig meg kell nézni, hogy mit szabad terhesen, és mit nem 8általában semmit).

Egyébként meg élj, ahogy szoktál, ahogy jól esik!

Ha eddig sportoltál, teheted ezután is, de új fajta sportágat ne most próbálj ki.

Mindenből amennyi jól esik.

Használd ki, az első babás terhesség még álomszerű. :o)


És gratulálok!

2011. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ami a legfontosabb a lelked, a tested úgyis változik. Ne aggódj! Mosolyogj sokat! A problémákat próbáld ne szaporítani, hanem csökkenteni. Ne vegyél mindent a lelkedre, légy kiegyensúlyozott. A stressz kerüljön távol tőled!

Ha fizikai problémád lenne fordulj orvoshoz. Gyógyszer szedése előtt légy körültekintő! Egészség károsító dolgokat ne használj (cigi, alkohol, stb)

Igyál elegendő folyadékot.

Táplálkozz nyugodtan bármit! Csak bizonyos sajtokat és a nyers húst kerüld!

Ami a legfontosabb, légy türelemmel a férjedhez/párodhoz/gyermeked apjához, és magadhoz!

Én nem bízok a terhesvitaminokban. Minden ismerősöm hatalmas babákat szült, aki szedte (4kg felettiek), viszont a folsav jó, meg a vas, ha szükség van rá. Illetve Magne B6, ha hánynál. De ezt a dokid majd elmondja.

A szexet a 30. héttől kell szüneteltetni (így emlékszem, de ez nem tuti), egészen addig amíg újból képes nem leszel rá, de leghamarabb a baba 6 hetes korában lehet elkezdeni ismét nemi életet élni, bizonyos esetekben egész terhesség alatt tilos, de azt az orvos elmondja, ha ilyen a helyzet.

Jó babavárást! Jó egészséget!

2011. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!