Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fájdalomcsillapító...

Milyen fájdalomcsillapító GYÓGYSZER vált be neked TERHESSÉG alatt?

Figyelt kérdés
homeóst ne írjatok!
2011. dec. 26. 10:55
 1/10 A kérdező kommentje:
fejfájásra kell.
2011. dec. 26. 10:55
 2/10 anonim ***** válasza:
Panadol
2011. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Algopyrin
2011. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem csak panadolt javasolt a dokim!
2011. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az Algopirynt javasolta a dokim.
2011. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam: Algopyrin, Rubophen, Panadol, Saridon és Belladonna 9ch (homeos)(migrénes vagyok, és a migrénes gyógyszeremet nem szedhettem)

Nekem az Algopyrin volt egyedül, ami elmulasztotta a migrént, a többit meg sem éreztem.

2011. dec. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is fél Algopirint szedek be, ha elkezd fájni a fejem, de mintha olvastam volna egyszer itt, olyan gyógyszerről, amit terhesség és szoptatás alatt is lehet szedni.
2011. dec. 27. 08:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt mondta a dokim,hogy csak panadolt szedjek!
2012. jan. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahány doki, annyiféle vélemény. Az egyik: csak paracetamol tartalmút, a másik: bármit, csak paracetamolt ne. Na, légy okos.


Én hajlamos vagyok a migrénre, nekem a paracetamol tartalmúak semmit nem használnak, csak az ibuprofén tartalmúak. Ha nem kapom el időben, akkor hányásig, szédülésig fajul a dolog, akkor csak az Algopyrin injekció a hatásos.

2012. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a különbség:

a panadol, rubophen(paracetamol hatóanyag) csak a központi idegrendszerben gátolják a prosztaglandin termelődését, a periférán nem annyira erősen(pl méhben), ezért javallott sokak által a paracetamol, mivel a magzat fejlődéséhez kell a prosztagalndin, tehát ha beveszed a gyógyert, a méhben annyira nem okoz megálljt.

Pl az ibuprofén, metamizol tartalmú tabeltták azok központiban és perifériásban is egyaránt gátolják a prosztaglandin termelődését, így egy kicsit erősebbek. Algopyrin tehát így viselkedik de még mindig enyhébb az ibuprofénnál, viszot erős fejfájást nem szüntet meg a paracetamol csak a metamizol (algopyrin) ezért vész esetére még mindig az a kisebbik rossz pl egy ibustarhoz vagy algofelxhez képest(ezek ibuprofént tartalmaznak.

Tipp:

Próbálgasd felekkel, negyedekkel, néha az is elég egy kis alvással+borogatással+nyakkörzéssel kiegészítve

2012. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!