Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyári kismamák milyen nyaralás...

Nyári kismamák milyen nyaralást terveznek így állapotosan?

Figyelt kérdés
Érdeken, hogy ki mit gondol, fürdik-e vagy sem, és, hogy hová lehet ilyenkor menni ami "kismama barát".
2008. márc. 28. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha teheted ne nagyon strandolj, mert sokkal nagyobb a fertőzések veszélye. Azt viszont nem tudom, hogy nyáron merre lehetne menni :-S
2008. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia a www.babamamatudakozo.hu-n keresgélve sok nyaralóhelyet találhatsz ami baba és kismamabarát is.
2008. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hány hetes leszel.Javasolják,hogy a nagyon forró környezetet hagyjuk ki idén,és a trópusokra semmiképpen se menjünk.A tengervíz nagyon jót tesz a kispocaknak,de akkor tilos a napra menni dél és 4 között.(Más források már a 11et sem javasolják.)Azt az időt árnyékos szobában kellene eltölteni.Mindenképpen oda kell figyelni,hogy a pocit ne érje közvetlenül a nap,tehát egyberészes fürdőruha.Könnyebben kialakulnak a májfoltok a naptól,és napallergia is jelentkezhet,amik nem biztos,hogy elmúlnak baba után.

Ha belföldi édesvízhez készültök,akkor oda kell figyelni,hogy ne legyen örvényes folyó víz,hanem egy nyugodtabb Balaton vagy Velencei tó...de ott is csak akkor,amikor kiváló a vízminőség.Termálfürdő ilyenkor tiltólistán van.

Nálunk már meglesz a kis béka nyárra,így mi a hegyekbe megengedünk magunknak egy kis kiruccanást.De a szakiroalom is inkább a hegyekben való ejtőzést javasolja,ahol nem éri direktbe a napfény,jó a levegő,és kellemeseket lehet sétálni.

Remélem sikerült átfogó képet adni,bár nem írtad,hogy hány hetes vagy/leszel így nehéz megtalálni hogy mi a legjobb.Talán annyi támpontot tudok adni,hogy januárban 21 hetesen még simán tudtam mászkálni a Pilis nehezebb ösvényein is,de baba előtt is edzésben voltam.Most a 32. héten nem hiszem,hogy szívesen mennék hegyetmászni,könnyen fáradok,és fáj a derekam,sokkal inkább a vízpart,és abból is a tenger,mondjuk Horvátország, Isztria.Ott Umagot tudnám ajánlani,mert nincs messze így nem lesz megterhelő az utazás,viszont a tengerpartja nem az az Isztriára jellemző sziklás rész,hanem van homokos is.(Bp-től olyan 650-700km)Az árai pedig elfogadhatóak,legalábbis amikor utoljára ott nyaraltam,akkor azok voltak:)

2008. márc. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én júliusra várom a pici lányt, arra gondoltunk, hogy nem nyaralni megyünk, hanem még most tavasszal egy hosszú hétvégére. Valószínűleg az utólsó 1-2 hónapban már nem nagyon esne jól az utazás, a meleg. Most viszont, amíg ilyen jól érzem magam, kifejezetten aktív vagyok, beiktatunk egy utólsó babamentes utazást. Olyan wellness szállodákat nézegetünk, ahol a párom elmegy termálfürdőzni, amíg engem kismamamasszázzsal kényeztetnek... Emellett persze nagyokat sétálunk, várost nézünk, stb.

A picurral idén még nem hiszem, hogy nyaralunk, majd jövőre! Viszont azt hallottam, hogy pl. Kehidakustyánban kiváló lehetőségek vannak kisgyerekes családoknak is. Lehet, hogy majd kipróbáljuk.

2008. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, az előbb kifelejtettem: az úszást kifejezetten javasolhóják, én szoktam is, de pl. azt mondják, hogy a forró fürdőket jobb kerülni. Mi épp tegnap éjjel voltunk az egyik fürdőhelyen, ahol termálvíz van, az egyik medence hőmérséklete egyáltalán nem túl meleg. Kifejezetten élveztük a vizet, én is, a babám is. 33 fokos víz nem árthat, főleg, ha még itthon a kádban is melegebb vízben pancsolok. Jólesett.
2008. márc. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én július végén szülök, de mi már nem megyünk nyaralni sehová sem.idén ez kimarad,majd jövőre a picurival.Minden jót nektek!
2008. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, augusztus 16.-ára vagyok kiírva.Terveztük, hogy megyünk horvátba, de végülis félek a hosszú úttól.Majd meglátjuk, mindenesetre nagyon szeretnék valahol kikapcsolódni:oD

Boldog babavárást Nektek is :oD

21 hetes kismami

2008. márc. 29. 14:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi május 1-jei hosszú hétvégén megyünk Horvátországba. Már kellemes meleg lesz, fürdeni még nem lehet, de nagyokat sétálni, pihenni, várostnézni nagyon jó lesz. Én augusztus 8-ra vagyok kiirva.
2008. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!