Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A placenta a mellső falon,...

A placenta a mellső falon, érinti a belső méhszájat - 12 hetes uh-n ezt írták a leletemre, ez most jó vagy rossz?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az sosem jó ha közel van a méhszájhoz, hogy melyik falon az mindegy. De ne ijedj meg, még változhat a helyzete!


[link]

"A magzatot tápláló méhlepény a legváltozatosabb helyen tapad a méhfalhoz és az esetek túlnyomó többségében ennek az elhelyezkedésnek semmilyen befolyása nincs a terhesség kiviselésére. A leírásokban ilyen a mellső vagy hátsó fal, a fundus vagy valamelyik oldalon való tapadás emlegetése.

Veszélyes helyzetet jelenthet, ha a pete alsó pólusánál, azaz a méhszáj környékén vagy annak területén van a tapadás. Az elől fekvő lepény súlyos szövődmény, már korán vérzésekhez vezet; egy súlyosabb vérzés pedig anya és magzata életét is fenyegeti. Az előlfekvő lepény kórházi kezelést igényel.

Ha a méhfalban esetleg myoma göb van és a lepény tapadása befoglalja ennek a területét is, ez táplálási zavarokat illetve időelőtti (részleges) lepényleválást is okozhat.

Tudni kell, hogy a méhűr változásával a lepény helyzete is változik. Nem vándorol, de pl. egy, a 12. hét körül még mélyebben tapadónak ítélt lepény a méhűr fejlődése révén a méhszájhoz képest "feljebb kerül", ezáltal kikerül a veszélyes zónából.

A méhszáj szélét esetleg elérő, a terhesség utolsó szakaszában általában kisebb vérzéseket okozó mélyen tapadó lepény viszont általában szülés közben pozitívan viselkedik: a fájások hatására a bemenethez nyomódó koponya mintegy tamponálja és a vérzés szűnik."

2009. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2009. máj. 20. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, nekem 17 hetesen mondták, h ott van nekem is, de azt mondta a védőnő meg a doki is, hogy a kismamák 90%-ának feljebb húzódik ahogy nő a méh. az jó arány. ha meg nem, akkor császár
2009. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ott valahol volt, de a végén már elhúzódott onnan és rendesen szültem. Végig fogják kísérni ultrahangon, de, ha nem is mondta az orvos, én minden alkalommal rákérdeztem,(UH vizsgálatkor) hogy mi a helyzet a méhlepénnyel.
2009. máj. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is közel van a méhszájhoz, de nem érinti. Én a 18.héten véreztem is emiatt. Nem kellett kórházban maradnom, de fekvést és pihenést rendelt el a doki. Fontos a pihenés, no sex és hogy nem szabad emelgeni. Ezt a doki mondta, azért írtam Neked, hogy erre figyeljél!!! 21. hetesen is még közel volt, de igazából most kezdett látványosan nőni a pocakom, talán feljebb húzódik. Boldog babavárást kívánk!

23 h km

2009. máj. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!